Mi történik ha az ember leforraszt egy laptop alaplapjáról egy eMMC integrált tárhely chipet?
"kötelező mert a rendszert csak arról lehet futtatni"
Szerintem tévedsz..
11/
Akkor nem én tévedek hanem a leírás.De majd estére kipróbálom rakok bele egy hdd-t aztán bebootolok egy win 10 telepítőt és meglátjuk.
11/
Na egy pár fórum bejegyzés a géppel kapcsolatban azoktól akik használták
"A windows illetve a microsoft nem támogatja az usb és az IEEE1394 buszon csatlakoztatott meghajtókra telepítést és futtatást.
Linux alapon USB-n futtatott virtualizációs környezetbe tudsz külső meghajtóról windowst varázsolni, vagy valami linuxos oprendszert telepíthetsz a külső meghajtóra.
Ebben a gépben nem tudsz SSD chipet se cserélni mert ha jól emlékszem az alaplapra van integrálva (forrasztva). Max ha elviszed egy olyan szervizbe ahol hajlandóak kicserélni de az olyan árban lesz amiért egy másik gépet is lehet venni."
"Egyik ismerős vett egy ilyen "laptopot" intel atom processzor van benne, teljesen meghalt rajta az operációs rendszer, nem töltött be. Újratelepítéskor a fenti 30gb-os partícióra lehetett csak windows 10-et telepíteni, az újratelepítés végeztével, sem LAN, WIFI, HANG, ki tudja még milyen drivert nem ismert fel, az ALCOR oldalán nincs fent driver az adott típushoz, INTEL-től letöltött driver nem hajlandó települni. Felhívtuk az alcor telefonos ügyfélszolgálatot, hogy a driverek elérhetőségéről adjanak valami tippet, próbálom szó szerint idézni a választ: "Nem adhatunk ki semmilyen drivert, amennyiben az adott készülék még garanciával rendelkezik, úgy küldjék vissza a szervizbe, és majd mi telepítünk rá windows és megfelelően fel is driverezzük".
Amikor meg láttam a márkajelzést a laptopon, gondoltam hogy nem lesz egyszerű, de azt nem gondoltam, hogy egyáltalán semmit nem lehet vele majd kezdeni."
"Tettem bele egy SSD-t. Erre szeretnék telepíteni windowst, de nem engedi. Nekem is ezt írja a windows telepítésénél mikor lemezt szeretnénk kijelölni a telepítési helynek: : a telepítő nem támogatja az usb vagy az ieee 1394-es port használatával csatlakoztatott lemezek konfigurálását és az azokra való telepítést."
13/
Mert az ssd re win to go módban kell ilyenkor rufus-al telepíteni usb házban/dokkolóban és csak az 1. újrainduláskor a laptopba átrakni. Onnan kezdve valószínű a biosban is kiválasztható bootoláshoz.
Egyedül a lan driver a fontos ha azt nem ismerné fel, de ilyen régiségnél szerintem felismeri, netről meg mindent önállóan letölt.
14/
Köszi,majd ezt lehet délután kipróbálom
15/
Esetleg azt is kipróbálhatod hogy közvetlenül hbcd-pe pendriveról bootolsz és onnan indítod a rufus portable progit, és onnan telepítesz WTG módban ha látja az ssdt - ha így számodra egyszerűbb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!