A szerver termek miért inkább Xeon-t vesznek Epyc processzorok helyett?
Figyelt kérdés
Epyc-ben sok a mag és 1 magra is több Passmark/Geekbench pontot nyomnak ki.
Mi a gond akkor?
dec. 2. 14:17
11/12 anonim válasza:
"nem lehet megtartani a 80-90+%-os piaci részesedést a szerver CPU téren."
99.2% volt az Intel részesedése a csúcson, kb nyolc év alatt vesztette el a szerverpiac 1/3-át.És a többi szereplő több bevételt csinál azon az 1/3-on mint az Intel a 2/3-án.
Tehát az Intel csak a dömpinggel tud teljesíteni, akinek pénze/lehetősége van máshol költ drágább termékekre. Nem véletlen, hogy az "olcsó" Xeon teret veszít a drága AMD/ARM-el szemben.
12/12 anonim válasza:
Az AMD szerver szegmens bevétele már utolérte az Intel-ét. Az hogy darabszámra az Intel részesedése a nagyobb azt mutatja hogy az AMD drága csúcsprocii jobban fogynak míg az Intel kénytelen olcsón adni a sajátjait. Az Intel oldalán még ott van hogy a 2017-ben megjelent max 28 magos Skylake procikat le lehet cserélni a mai napig aktív gyártásban lévő max 40 magos Icelake Xeon-okra, ez főleg azért előnyös mert a legnagyobb kapacitású DDR5 szerver RAM-ok még mindig sokkal drágábbak mint az ugyanolyan kapacitású DDR4. Az AMD is évről évre egyre több Zen3 Epyc Milan-t gyárt mert a DDR4 miatt még mindig veszik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!