Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Raspberry PI 3B adattároló...

Egy Raspberry PI 3B adattároló szerverként mennyire jó?

Figyelt kérdés

A processzor vagy a ram mérete nem túl kevés, ha mondjuk 2-3 TB-nyi adatról van szó?

Mennyire melegszik fel? Hűtőt érdemes hozzá beszerezni?



2021. aug. 17. 04:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha csak tárolod az adatokat, akkor nincs miről beszélni, tároláskor nem fog pörögni a processzor.

Ha folyamatos írás-olvasás lesz rajta, az már más dolog. Eleve csak 100mb-es a hálókártyája, tehát már ott van egy szűkebb keresztmetszet. Viszont ha az a folyamatos írás olvasás inkább kis fájlokra vonatkozik, akkor még ez sem mérvadó.

Egyébként sokan torrent szervert gyártanak belőle, meg miegymást. Nekem például médiacenterként üzemelt, bőven bírta. Nekem passzív házban volt, még plusz bordákat sem vettem hozzá, így sem volt gond. Egyszer, nyári melegben amikor a szobába is 40°C volt, akkor melegedett fel nagyon, a proceszor sebességét automatikusan vissza is szabályozta. Ekkor már a fullhd film egy picit szaggatni kezdett. Lepattintottam a ház teteját, máris volt annyi szellőzése, hogy stabilan tudjon dolgozni túlmelegedés nélkül.

Összességében, bár sok dologra megfelelő, ma már inkább pi4-et vennék. Műszaki paramétereket tekintve jelentős ugrás történt, bolti árban meg szinte alig van különbség.

2021. aug. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy Pi 3 B+ szolgál otthoni szerverként. FTP, Samba, meg egy webszerver, amin az Arduino alapú meteorológiai állomásom előtétrendszere fut. A melegedése elhanyagolható, az átlagos procihasználat 1% környéki. Extra hűtő nincs rajta, csak egy ilyen van ráragasztva: [link]

A kérdés inkább az, hogy milyen intenzitású fájlműveleteknek lenne kitéve? Ha agyba-főbe írva-olvasva van rá, akkor azért képes melegedni. Maga az, hogy a háttértárján ott csücsül az adat, nem terheli a rendszert.

Illetve az sem mindegy, hogy milyen háttértárat használsz.

2021. aug. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Otthoni NAS-nak tökéletes. Én anno egy 400Mhz-es P2-es gépet használtam erre, amiben csak 256MB RAM volt. És simán ment. A PI ettől jóval erősebb.
2021. aug. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Simán elműködik. NEm lesz egy kapkodó sebességű, de használható. Nálam még egy postgresql adatbázis szerver is fut rajta, amin otthon fejlesztek (másik gépen van az app, azon csak a szerver fut). Teljesen jól működik.
2021. aug. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!