Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A 4 gigás processzoromat hogy...

A 4 gigás processzoromat hogy tudom növelni?

Figyelt kérdés

Folyanatosan lefagy. Most megcsinált vele valamit egy ismerős, újratelepített, pár napig jó volt, de megint csinálja, gyakorlatilag be sem jön vagy ha igen, gyorsan lefagy úgy is hogy nem csinálok semmit. Gondolom, a 4 gigaherzes, gigabyte-os processzor miatt.

Ki kell cserélni egy nagyobbra? Könnyű házilag megcsinálni? Venni kell valahol egyet? Kb. mennyibe kerül?



szept. 16. 13:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Valószínűleg gyenge a hűtés, vegyél egy erősebb processzorhűtőt, akár vízhűtést. Lehet, hogy a tápod sem a legjobb.
szept. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne húzd túl...
szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Aki kicsit ért hozzá, az magának meg tudja csinálni? Mennyibe kerül?
szept. 16. 15:54
 4/13 anonim ***** válasza:
Egy jobb hűtő pár tízezer is lehet. Ha régi gép, szerintem tegyél le erről.
szept. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
130k-es gép volt 10 éve. Rendeltem. Már nem tudom miért de anno win 7ről 10re váltottam. Akkortól nem bírta azt hiszem. De lehet már előtte sem... csak a 7est már nem támogatják sajnos.
szept. 16. 18:19
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem teljesen tiszta, mi a probléma. Túlhajtani akarod a processzort, attól fagy le?
szept. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Csak lefagy magától, így használhatatlan a gép. Nem lehet a procit kicserélni?
szept. 16. 19:05
 8/13 anonim ***** válasza:

Ki lehet, de ismerni kell hozzá a foglalat típusát. Vagy a processzor, vagy az alaplap pontos típusából meg lehet határozni.

De olcsóbb egy hűtő, mint egy új processzor, ha tényleg az a baj. Valami programmal mérd a hőmérsékletét.

szept. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha tuningolva volt, akkor érdemes először alaphelyzetbe állítani. Szoftveres úton, ha volt, akkor ott rakd alaphelyzetbe, és/vagy ha BIOS-ban is volt húzva, akkor BIOS reset (ha más beállítás nem probléma, hogy elveszik és újra be kell lőni).
szept. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha nem volt tuningolva, egyáltalán nem biztos, hogy a processzorral van probléma.
szept. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!