Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnám növelni a...

Hogyan tudnám növelni a Processzorom órajelét?

Figyelt kérdés

Egy 500 Mhz-es Pentium III processzorom van és fel szeretném tolni 100-150 Mhz-el a teljesítményét ( remélem jól fogalmaztam meg ).


A túlmelegedés miatt nem kell aggódni mivel akármikor be tudok tenni egy jó kis hűtőt + extra hűtést is tudok rá rakni ( ha most simán ráteszem a hűtést a processzor hideg - még ha 100% is működtetem -).


Olvasgattam már itt ott utána meg nem is vagyok tök amatőr de azért nem szeretném kockáztatni a procim.


2011. júl. 6. 22:30
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Szntem újat kéne venned...bár a tököm tudja:S
2011. júl. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nyár végéig veszek de csak pár száz Mhz kellene, hogy egy játék fusson a gépemen és amíg megveszem az új gépet addig azzal ellennék.
2011. júl. 6. 22:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A régi gépekbe nem építettek tuning módot, de jó hűtéssel is csak 10-20%-ot tudnál növelni.
2011. júl. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy 12 (tizenkét!) éves gépen mit akarsz tuningolni? Különben meg lehet, hogy a videokártya a gyenge, és nem a processzor nem bírja. Menj be a bios-ba, és nézd meg, hogy az fsb szorzóját tudod-e emelni, egyszer csak eggyel. Próbáld ki, hogy stabil-e. Ha nem tudod, akkor az fsb-t (azt hiszem, 100 MHz), de csak kevéssel, apránként, különben lehet, be sem indul.
2011. júl. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Húha, hát az én BIOS-omban semmi fsb nincs !


Valami hasonló az IRQ ?

Emlékszem régebben az IRQ-t kimaxoltam és nem jött be a windows, de a még régebben volt :))


Szóval ö bemegyek az Advanced menübe, ott a PCI Interrupt Mapping be és ott adja ki egy szép kis listát mejnek tetején az AUTO szócska van aztáán IRQ1-től egéeszn IRQ15-ig szépen sorba .


Jó helyen kutatgálok ?

2011. júl. 6. 23:37
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Rossz helyen keresgélsz, ez a perifériák megszakításainak listája, semmi közük a processzorhoz.
2011. júl. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
akkor hol keresgéljek ?
2011. júl. 7. 00:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem tudok tuningolni. De itt egy topic amit direkt erre szántak, itt biztos tudnak segíteni:

[link]


Sok sikert!

2011. júl. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szerintem legyél türelmes amíg megveszed a másik gépet,és ezt NE akard tuningolni.Valószínű ,hogy más hardvered is gyenge nem csak a proci.Videókártya és memóriára gondolok elsősorban.Így látatlanban mondom hogy ha sikerül is javítanod az órajelen akkor se fogsz tudni rendesen játszani amivel szeretnél
2011. júl. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Némelyik P3 (500-600Mhz) tuningolható volt akár 900Mhz-ig is. De ehhez megfelelő lap is kell, ami ezt engedi.

A VGA és a RAM mekkora, és milyen?

2011. júl. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!