Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan csökkenthetném a...

Hogyan csökkenthetném a processzorom órajelét?

Figyelt kérdés

hello.


gond van a proci hűtésével. utána olvastam kicsit és nem tudom laptopoknál is van ez a hűtő paszta kenve a procira? Csak mert csoda hogy megy a gépem. Bekapcsolásnál cirka 90 celsius körül mozog a hőmérséklete. Csökkenteni szeretném a teljesítményét hátha úgy nem melegszik ennyire.


Várom a segítségeket, válaszokat. Üdv!


2011. ápr. 3. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha bekapcsolásnál a normál üzemi hőmérséklet kb. másfélszerese, akkor szervíz azonnal.
2011. ápr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


ezen a képen esetleg nem tűnik fel valami, egy hozzáértőnek? hogy esetleg át van állítva valami (én nem állítgattam)

2011. ápr. 3. 11:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Dehogy szerviz.

Fordítsd fejre a laptopot, csavarozd ki a csavarokat, pattintsd le a műanyag lapot. Meg fogod látni a réz hőelvezetést, rajta egy ventillátorral. Lehet, hogy ki lehet csavarozni a ventillátort is, lehet hogy csak egyben jön ki az egész (akkor kelleni fog paszta), de szedd ki, és az egészet pucold ki.

Én most szedtem szét egy régi Acert, 64 fokos volt a proci, a ventillátor mellett a rácson 2 centi vastag vatta volt, porból... Kitakarítottam, 36 fokos lett.

2011. ápr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Panda Péter ***** válasza:
ha ilyen durvák a hőmérsékletek, azt egy kis órajelcsökkentés nem fogja megoldani. tényleg ki kéne pucolni a hűtést, de én a helyedben beadnám egy szervízbe, szerintem nem kérnek érte pofátlan összeget.
2011. ápr. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szétszedtem én is megtaláltam a vattacsomót :D közvetlen a ventillátorról szinte semmi levegő nem jutott a rendszerbe... most a gép jóval csendesebb. Venti alig dolgozik, hőmérséklet ~50 fok de még megy lejjebb (gondolom még hűl a 90ről :D )


Köszönöm szépen a tanácsot! Anno szedtem már szét de nem gondoltam, hogy a hűtő és a csövek között ilyen rácsos valami van és hogy az eltömődhet. Lényeg hogy mostmár megoldódott a problémám. köszi.

üdv!

2011. ápr. 3. 12:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy sikerült :)
2011. ápr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!