Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 10 telepítés mit...

Windows 10 telepítés mit ronthattam el? Így még sosem jártam!

Figyelt kérdés
Adott egy laptop i3,8gb ram, 500gb hdd, integrált kártya, saját laptop már tele volt szeméttel lassú volt a gép újra telepítettem hivatalos windowssal a microsoft weboldaláról windows media creatorral pendrivere kiírtam. Feltepítettem szépen ki akartam kapcsolni késő este volt. Kikapcsoltam a start menünél kattintottam a egy 5 másodperc a kép elsőtétül de a bilentyűzet nem és hallom hogy bug. Nem kapcsolt ki. Vártam egy órát közben filmeztem tableten de akkor se kapcsolt ki gondoltam egyet kilapcsoltam manuálisan hosszan nyomtam a bekapcsoló gombot. Másnap elindítottam gondoltam valami frissítés miatt lehetséges a hiba jelenség lefrissítettem az összes létező windows updatet amit kért utána kért egy újra indítást megtörtént betöltött a windows megint ki akartam kapcsolni start—> kikapcsolás és megint fekete kép de a billentyű világít és hallom hogy bug a gép. Mi lehet a probléma? Valaki járt már így?

szept. 8. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Biztos végzett minden frissítéssel? Van elég szabad hely?
szept. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

A telepítési folyamat közben nem szabad kikapcsolni a gépet.

Kezdd elölről. Pendriveról bootolva törölj minden partíciót.

[link]

szept. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Van elég szabad hely annyit még hozzá tennék ami kimaradt hogy mikor végig ment a telepítés kék/ lila háttér megjelent meg a kurzor és lefagyott a kép ((20 percig néztem nem csinált semmit))kényszerített leállítást csináltam utána indítottam és ment a néhány pillanat szöveg kérdezte milyen név legyen jelszó beállítva stb és bejött a win10 asztal ott müködött minden utána minden létező kötelező frissítést lehúztam amit akart újra indult kb másfél órás feladat volt és hiába kapcsoltam ki nem áll le már kínomba letöltöttem rá a lenovo weboldaláról

A lenovo programját ami a driverekért felel de így se kapcsolt ki. (( újra

Telepítettem

Három nap alatt háromszor)) hátha megoldja azt a problémát amiért nem akar kikapcsolni de sajnos nem. Próbáltam netről nézni beállítgatni hogy mindig álljon le ne hibernátor állapotba rakta stb de bármit állítottam nem áll le

szept. 8. 16:58
 4/11 anonim ***** válasza:

500gb hdd futtass egy hibakeresést, hogy BAD SECTOR hiba kilőve.


[link]


[link]

szept. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"nem akar kikapcsolni"

Én ilyet utoljára windows NT 4.0 os esetén láttam hogy a kikapcsolási folyamat végén kiírta:

"mostmár kikapcsolhatja a számítógépet"..

szept. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Energia beállításoknál nézd meg, hogy milyen műveletre mit csinál. Sajnos a Win 10-11-ben már jellemző, hogy hiába nyomsz rá, hogy leállítás, a "gyorsabb" bootolás végett csak hibernálja a gépet a Windows. Ilyenkor kvázi csak alszik a gép.

Az energiaséma/energia beállítások között testre tudod szabni, hogy mikor, mi történjen és hogy kapcsoljon ki a gép ténylegesen.


Persze előfordulhat, hogy valami más a gond, de ha semmi egyéb ötlet nincs, én ezt nézném meg.

szept. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hozz létre egy parancsikont, shutdown /s /t 0

Kivi vagyok erre miit csinál

szept. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Van másik pendrive? Telepítsd újra szerintem. Adatok D partíció kivételével mindent törölve.
szept. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 gentoojedi ***** válasza:

"saját laptop már tele volt szeméttel lassú volt a gép"


Naná, hogy lassú és az is marad, ha nem cseréled le a HDDt SSDre.


komolyan nem értem miért szivetják az emberek 2024-ben HDDre tett Windows 10-zel.


Hiába van aránylag jó procit meg kellő mennyiségű ramod, a gép sebességét a leggyengébb láncszem határozza meg.


Lehet az egész tünet amiatt van, mert belegebed a HDD a sok frissítésbe....

szept. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Fekete kep bug a gep nem ir semmit ki a kepernyo mar haromszor ujra huztam shutdownot majd kiprobalom de csutortokig nem leszek a laptop kozelebe
szept. 9. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!