Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nemsoká csere lesz . A régi...

Darklord88 kérdése:

Nemsoká csere lesz . A régi lapom,ramokat, 2 db hűtőt, procimat cserélem. Az alaplap www.msi.com/Motherboard/B450-GAMING-PLUS-MAX/support ,ryzen 3600 proci és 2x8gb ddr4 g.skill 3200 mhz.?! Win 10et ugye előtt ki kell írnom majd pendrivera

Figyelt kérdés

csere utánra újratenni a rendszert.Eufibe vagy mbre.be kell kiírnom a win10et?

Kell e majd a biosban valamit beállítani rammal vagy valamivel kapcsolatban?


aug. 28. 16:02
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
ÉS ha veszek win 10 lincenszet az jó lesz win 11 re fríssiteni később ingyenesen?
aug. 30. 00:54
 22/40 A kérdező kommentje:
Van kiírva egy win10-em pendrivera.DE az ugye a régi gigabyte ga ma 770t-ud3as lapomhoz jó.A kérdés jó lesz e ugyanúgy az msivel is?Látni fogja a bootnál?
aug. 30. 01:07
 23/40 anonim ***** válasza:

Figyelj!


Amikor az embernek ilyen sok a kérdése, érdemesebb keresni egy szakembert, aki megcsinálja. Ez egy nagyon komoly szakma.


Másik, hogy ne vegyél MSI-t. Japán kondis Gigabyte. Gaming, vagy aorus elite. Ezekből van M ATX-es is, de ott a VRM hűtés rosszabb sajnos.


A 770T-UD3 valami AM3, ha jól látom, tehát ha nem 3.1-es a lapod, akkor valószínűleg ATHLON-ról, vagy Phenom-ról, vagy azok II. genes változatáról válthatsz. Hát az nagyon agy különbség. Kb. core2 duo-ról nehalem i7-re.

aug. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Szakembert?Dehogy keresek.100x raktam már fel oprendszert csak most ezzel a win újrarakásával nem tudom ugyanúgy jó lesz e ami ki van már írva win 10 pendrivera mivel amint említettem jelenleg ez a gigabyte lapomhoz volt kiírva.De az msihez nem tudom ugyanúgy jó lesz e.A rendelést már leadtam msire.Egy próbát megér talán az msi is.
aug. 30. 17:12
 25/40 A kérdező kommentje:
Mivel ,ha cserélem majd az alaplapot stb akkor ugyebár már pendrivera nem fogom tudni kiírni megint a wint ha mégse jól van beállítva az uefi vagy mbr.
aug. 30. 17:13
 26/40 anonim ***** válasza:
Az a 2015-ben kiírt pendrive már nem lesz jó.. :(
aug. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

Értem. Ne haragudj, nem akarlak megsérteni, szóval 100x raktál már fel windows-t, de alapvető kérdéseid vannak, amiket egy power user is lehet, hogy meg tud válaszolni. A kérdéseidből az látszik, hogy nem tudod, hogyan kell boot-os pen-drive-ot gyártani teljesen legálisan a MS-on keresztül, és hogy melyik a legújabb win10 kiadás, és miért van rá szükség, illetve azt sem, hogy nem is kell újrarakni a rendszert, csak kinyírod a driverekt a régi gépen, és berakod az újba, és minden menni fog. Az nvidia drivert valami DDU-val, vagy mivel kell, keress rá google-ban. De ha újra akarod rakni, és mindent be akarsz állítani, a mi napokig tart, tedd. Én biztos nem tenném. ;)


Keress egy szakembert, és 7-10e Ft-ért megoldja neked, vagy viszel neki egy pen-drive-ot, és megoldja a telepítőt neked. Vagy olvass utána a neten. Google-ban keress rá. Nem tudom, hány éves lehetsz, de gondolom, nem vagy túl idős, vagy csak szimplán más területen mozogsz, más a munkád, ami nem gond, de ez egy szakma. Mások 10-20 évet tanulnak és töltenek el benne, hogy csípőből megválaszolják a kérdéseidet. ;)


Szép estét neked! :-)

aug. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

Persze ezekkel tisztában vagyok.Azért érdemes újratenni a rendszer mert igy nem lesz semmi gubanc tutira.Egyébbként 20 perc újratenni egy win 10-et+ 30 perc leszedni pár progit megint.Mivel nekem nincs 10 tb adat vinyón ogy hamar megvan :D

Szakemberről meg annyit: haver múlkor kérdezte nem tudom e feltelepíteni neki win 10et mert szaküzletben nem megy nekik...

5000ft-ot kerestem vele 30 percért.

Ennyit a szakemberekről :D

Amivel nem vagyok tisztában pontosan: ez az uefi dolog meg a másik.

aug. 30. 18:01
 29/40 anonim ***** válasza:

#kérdező


Nagyon gyerekcipőben van a hozzáértésed.

- Mióta kiadták a Win.10-et (9 éve) azóta tudni, hogy ezt a verziót már célszerű UEFI-GPT párossal telepíteni.

- A telepítés az rendben van, hogy vagy kb. 20 perc de a beállítások és a programok telepítése, hogy készen legyen, az még + 1,5 óra.

- Egyáltalán akkor azt se tudod mi a különbség az UEFI és az MBR között.

[link]


Win.10 telepítése:

[link]

aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
Ennyi elég lett vona uefi-gpt kösz ... :D
aug. 30. 21:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!