Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor csere után, nem...

Processzor csere után, nem indul be a gépem, mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Sziasztok! prime a320m k alaplapomon a videókártya kioldónál világít egy sárga led. Amikor elindítom a gépet, mennek a ventik de képet nem ad. Előző processzor egy Ryzen 1600 volt most meg Ryzen 2600x-re cseréltem. A csere után nem ad képet. Mi lehet a baj?

aug. 22. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

a BIOS-od 3803 vagy újabb verziójú?


Ha nem, akkor a régi CPU-t használva frissítened kell.

aug. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tedd vissza a régi procit. Frissíts rajta BIOS-t a legújabbra és utána próbáld ki az újjal. Úgy látom, rengeteg BIOS-frissítés során aktualizálták a támogatott CPU-k listáját.


[link]

aug. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen verziójú. Az frissül magától? Mert én mikor összeraktam még régen, én azóta nem nyúltam hozzá.
aug. 22. 15:57
 4/13 anonim ***** válasza:

#3 Akkor meg is van a probléma.

A BIOS-od NEM támogatja az új procit.

A 3803 vagy újabb viszont már fogja.

Érdemes a legújabb verzióra frissíteni.


[link]

aug. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor összerakom újra meg frissítem, remelém ez a hiba, majd visszajelzek. Egyelőre köszönöm!
aug. 22. 16:10
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A BIOS-t általában nem frissíti a Windows. Neked kell manuálisan frissíteni, a gyártó oldaláról leszedve a típusnak megfelelőt. A jó hír, hogy általában nincs szükség rá, ha a gép hibátlanul működik. Processzorcsere vagy memóriacsere/bővítés előtt viszont ajánlott, épp az ilyen problémák elkerülése végett.

Nem árt, ha olyan végzi, aki látott már ilyet. Nagyon fontos, hogy tökéletesen bizonyosodj meg arról, hogy az alaplapodnak megfelelő BIOS-t teszed fel. Ha más BIOS-t teszel fel, és az fel is megy, azt kockáztatod, hogy utána a lap többet nem fog elindulni.

Itt egy videó a frissítés folyamatáról:


https://www.youtube.com/watch?v=QYC4zlmfYeM

aug. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Függetlenül a bios-tól ennek a processzorcserének semmi értelme nem volt. Egy Ryzen 5 3600-as már eredmény lett volna, de 1600-ról 2600-ra a Suzuki Swift-ről Suzuki Swift-re kategória.
aug. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igazából a win11 támogatás miatt váltottam, a teljesítménnyel meg voltam elégedve az 1600nál is.
aug. 22. 16:54
 9/13 A kérdező kommentje:
0609-es verzio van fent, most fogom frissiteni
aug. 22. 17:45
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

A Ryzen 5 1600AF-et a Zen+ mag miatt támogatja a Win11. Persze ha AE-s volt az 1600-as, akkor tényleg váltani kell és az a legolcsóbb megoldás.

Nekem egy Ryzen 3 1200AF van, arra is kiírja, hogy támogatja a 11-et. Abban is Zen+ mag van.

aug. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!