Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hordozható hdd-t szeretnék.Usb...

Tenkes Béla kérdése:

Hordozható hdd-t szeretnék.Usb sata kábel és egy winchester elég hozzá? Házba nem szeretném betenni.Aki tudja segítsen mit vegyek és jó e az ötlet.

Figyelt kérdés

aug. 16. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Biztonságosabb külső házba rakni, és nem kerül sokkal többe, mint egy USB-SATA kábel
aug. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Ámbár léteznek dokkoló állomások:

- [link]

- [link]

- [link]

meg USB-SATA adapterek:

- [link]

- [link]

amikbe/amikre elég rácsatlakoztatni a merevlemezt, nem kell "házba betenni", de ha a hordozhatóság (szóval hogy a merevlemezt átviszed A pontból B pontba) a cél, akkor inkább külső, hordozható racket vennék - az ad némi védelmet a külső behatásoktól (és vannak szerelésmentes változatok is).

aug. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy milyen HDD.


- A 3,5"-os külső merevlemez házhoz tápegység is kell a működéséhez (12 V).

- A 2,5"-osnál elég az USB SATA kábel (5 V).


3,5" ház

[link]


2,5" ház

[link]

aug. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mi a célod vele. Ha hordozni akarod inkább legyen ház, mert az védi a fizikai behatásoktól. Én letettem egy set top box mellé felvevős lemeznek, arra elég az USB kábel, de nekem kellet külön táp is hozzá, mert a box nem ad ki annyi áramot, hogy felpörögjön - még akkor se, ha nagyobb áramerősségű tápot dugok rá, valahol korlátozza a kimenő áramot a box.
aug. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"ház, mert az védi a fizikai behatásoktól"

A hdd-k aljára rá lehet csavarozni (vagy pénzragasztóval ráragasztani) egy átlátszó müanyag lapot (ami más eszköz csomagolása volt) és meg van oldva ingyen a védelem..

aug. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!