Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a legjobb külső merevle...

Melyik a legjobb külső merevlemez ami még működne 10-15 évig is? Hogyan kell használni és tárolni? Elég kezdő vagyok a témában, és ebben kellene egy kis segítség.

Figyelt kérdés

aug. 12. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg 3 merevlemezgyártó van a piacon:

[link]

a Seagate, a Toshiba, és a Western Digital.


Minden más gyártó tőlük vesz merevlemezt és rakja bele egy külső házba (amit te is megtehetsz, kaphatóak külön külső merevlemez-házak: [link] ).


Egy felhőtárhellyel, biztonsági mentéssel foglalkozó cég, a Backblaze rendszeresen tesz közzé merevlemez-statisztikákat:

[link]

nincs nagy eltérés a márkák között (éppen ezért nem javasolnék konkrét gyártót), mindegyik gyártónak akadhatnak jobb és rosszabb szériái.


Ugyanezen cég statisztikái szerint a folyamatosan üzemelő merevlemezek 65%-a éli túl a 6 évnyi használatot:

[link]

éppen ezért javasolják a 3-2-1 stratégiát:

[link]

vagyis:

- minimum három különálló meghajtóra készíts biztonsági mentést

- amiből minimum kettőt tárolhatsz az adatmentés helyéhez közel

- és minimum egyet távolabb - más helyiségben, épületben,... - kell tárolnod

aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Nekem van Samsung HDD-m ami tökéletesen működik. 2009-ben vettem az ösztöndíjamból, sokáig napi használatban ment belső lemezként, aztán amikor szűk lett a kapacitása beraktam egy külső házba. Jelenleg arra veszek fel tévéadást (a boxnak muszáj a külső tápos megoldás), ahhoz akkora a kapacitása, hogy a komplett olimpiát felvehettem volna mindkét csatornáról egyszerre. Teszi a dolgát.
aug. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

#2 :D Azt hittem én írtam, de nem. Nekem is van egy Samsung külső 1TB HDD, de olyan 2011-ben vehettem. SMART adata szerint 100%-os még mindig. Mondjuk én esetemben nincs folyamatosan használva.


Kérdező: Azért vedd figyelembe, hogy a legtöbb HDD valamilyen jelzéssel van ellátva. Azt tudom, hogy a WD esetén színkódok vannak (piros, kék, lila, fekete, ...), míg a Seagate eseténen kulcs szavak (barracuda, ironwolf, skyhawk, ...).


Kategóriánként eltérhet a cél, hogy mire a legoptimálisabb.

Pl: WD Red, Seagate Ironwolf: NAS gépbe való HDD-k

aug. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ezek a Samsung merevlemezek elég drágák, 30-40 ezer.. annyit pedig nem akarok rá költeni.. találtam egy olyat hogy Vaxiuja, 2TB, USB 3.1, ez csak 6000 Ft ba kerül.. nem tudom valaki ismeri ezt a márkát..
aug. 13. 14:56
 5/8 anonim ***** válasza:

#4:

1. A Samsung már nem gyárt merevlemezt, külsőből is már csak SSD-t:

[link]


2. Egy külső merevlemez két részből épül fel:

- magából a (belső) merevlemezből

- a külső házból (mobile rackből), ami maga a ház és a SATA/USB átalakító elektronika, meg a csatlakozó-aljzatok


3. Ebből következőleg ennek ára is ebből épül fel. Egy hagyományos (konzumer, nem szerverbe szánt), belső, 2,5"-es, 2 TB-os merevlemez 28800-41800 Ft:

[link]

egy külső, 2,5"-os, SATA3-USB 3.1 rack 2400-7700 Ft körül van:

[link]

szóval az a 6000 Ft-os külső meghajtó gyanúsan olcsó - nem hiába is figyelmeztetnek a csalásra:

[link]

aug. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ohh.. hát köszönöm a figyelmeztetést, a vélemények elkerülték a figyelmemet, akkor még jó hogy nem rendeltem meg.

És akkor azok 2400 -7700 forintosak azokban még lehet bízni?

aug. 13. 16:07
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: "És akkor azok 2400 -7700 forintosak azokban még lehet bízni?"

Azok csak külső merevlemez házak, azokba még kell merevlemez.

(Én olyat vennék, ami fémházas, így jobban vezeti a hőt, jobban hűthető - például ez: [link] - a hivatalos oldalán szerepel, miket támogat: [link] )

aug. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen utólag, észre vettem én is hogy egy sima ház..

[link]

Ez ilyesmit találtam..

aug. 13. 16:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!