Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » NAS HDD-t lehet rakni mobil...

Imangasta kérdése:

NAS HDD-t lehet rakni mobil rack-be vagy lehet használni NAS nélkül?

Figyelt kérdés
WD red pro-t szeretnék venni 12 tb-osat, olcsóbb mintha ugyanekkora külső vinyót vennék, adattárolásra kell asztali pc-n használnám. Nem akarok egy tárolót venni egy vinyó áráért plusszba. Informatikus ismerősömnek van wd red pro-ja és neki elektromos kisüléstől kezdve földre leejtésen át mindent is túlélt, elég bíztatóan hangzik ezért is akarok ilyet venni. Eddig verbatimokat használtam, mondjuk azok is jól bírják bár az egyik most épp haldoklik, valószínűleg szektorhibás.

2023. szept. 5. 19:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze, bele lehet rakni, akár asztali gépbe, akár mobil rackbe, funkcionálisan ugyanúgy működik, mint más szériás merevlemez.

Csak annyi a szériák között a különbség, hogy más-más felhasználási célra van optimalizálva.

2023. szept. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tehát mobil rack-el ugyanúgy tudom használni mint egy külső vinyót usb-n keresztül? Mármint hogy úgy csatlakoztatom az asztali pc-hez, lényeg hogy mobilis legyen, nem a pc-be akarom beszerelni hanem amolyan külső vinyóként használnám.
2023. szept. 5. 20:25
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak apróságokban különböznek, Sata táp, Sara adatkábel megy mindegyikbe. (kivéve a szerver winyókat)

A gyorsítótárban, lemez sebességben, olvasófej parkoltatásban vannak különbségek.

Adattárolásra mindegyik jó.

Olcsón vettem wd purple-t (megfigyelő rendszerekhez valót) simán megy a gépemben.

2023. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Miért nem veszel egy NAS-t? Ha valóban ekkora adatmennyiséged van, akkor én néznék inkább egyet, biztosabb megoldás.
2023. szept. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
2023. szept. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Első kettő válaszolónak köszönöm a válaszokat. Negyedik válaszoló, azért nem veszek mert van itthon már 4 tb-nyi külső vinyó és mellé venném a 12 tb-nyi wd red pro-t, így már lenne egy amolyan biztonsági másolat is az adataimból (egyszer a 4tb-nyi vinyón másodszor meg a wd red pro-n). Mert a NAS nekem max ezért érné meg hogy több vinyót lehet belerakni a biztonsági másolatok miatt, én nem akarom neten megosztani az adataimat és csak akkor használom mindig az adatokat mikor a gépnél vagyok. 5. válaszoló ez az, ilyesmire gondoltam, egy iylen tökéletes lesz. Ezzel szemben a NAS az minimum 5 számjegyű összeg és az általa kínált lehetőségek több mint felét ki sem használnám mert nincs rá szükségem.
2023. szept. 6. 08:25
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem erőszak a disznótor, csak tanács volt. :) Nem csak azért, mert szebb megoldás, hanem biztosabb is.


Előnyei: RAID, hardveres hiba miatt. Automatikus biztonsági mentés lehetősége a PC-ről, mobil eszközökről. Biztonságosabb, mint egy külső HDD, ha el is lopják, jelszó nélkül nem tudnak belenézni az adatokba. Privát felhő, akárhonnan elérnéd az adatokat. Illetve jó tanács, hogy azért a WD Red-nél sem tökéletes minden, én múltkor rendeltem 8 db 12TB-osat, egy backupra szánt NAS-ba (vállalat), és a 8-ból 6db hibás volt. :) Az meg, hogy leesik, stb... hát nyugodtan, ha nem fontosak a rajta lévő adatok. Ilyen egy NAS-ban nem fordulhat elő. :D

2023. szept. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Umatic szalgról, promo vhs-ről, mester szalgról, laserdisc-ről, min dv-ről...stb. bedigitalizált 80-as,90-es évek leginkább amerikai rap videóklippekről, zenei dokumentumfilmekről, interjúkról, koncertfelvételekről, zenei anyagokról van szó amik nekem az egyik hobbim. Nem akarom a világ másik végéről telefonról elérni a vinyót, neten sem akarom megosztani, csak kizárólag itthon a lakásban a pc-hez csatlakoztatva használom mikor itthon vagyok. Ha egy másik gyűjtővel cserélek akkor az adott fájlt feltöltöm egy fájlmegosztóra és elküldöm neki a linket, soha nem osztom meg az egész vinyó tartalmát senkivel. Csak egy vinyót használnék, amin a másolatok vannak meg el lesznek rakva a szekrénybe és csak akkor nyúlok hozzá ha szükséges. Nyílván fontosak a rajta lévő adatok, az ismerősöm csak azt magyarázta hogy mennyi mindent kibír. viszont az durva hogy 8-ból 6 hibás volt, garanciás akárhonnan is veszed, max visszaküldöd és visszaadják a pénzt.
2023. szept. 6. 09:19
 9/18 anonim ***** válasza:

Nyilván garos, persze... csak azt akarom sugallni ezzel, hogy a NAS tud RAID-et, amivel egy esetleges HDD hibát ki tudnál szűrni (azóta nem is rendelek egy nagykertől ennyi disket, inkább 3-4 helyről ugyanazt, így elkerülve ezt a szívást, hogy volt egy sorozat, ami sz.r). A HDD-t elrakom a szekrénybe és úgy használom megoldás pedig bármikor elveszhet. De hát Te tudod, én csak a bevált gyakorlatot osztottam meg veled, és adatbiztonsági szempontból fújom a bevett gyakorlatot. Te tudod, hogy a saját pénzeddel mit csinálsz.

Valakinek a Lada is tökéletesen elég autó, valakinek meg Mercedes sem. :)

2023. szept. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 gentoojedi ***** válasza:

"leginkább amerikai rap videóklippekről, zenei dokumentumfilmekről, interjúkról, koncertfelvételekről, zenei anyagokról"


Ezek vagy legalább túlnyomó részük nincs fent youtubeon?


Ha nincs, a helyedben nyitnék csatornát és oda feltölteném. A lehető legnagyobb baromság ezt csak saját gépen tartani. Másnak is értékes lehet. Sőt, ha annyira unikális és nincs még fent, akár bevételed is lehet.

2023. szept. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!