Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » NAS HDD-t lehet rakni mobil...

Imangasta kérdése:

NAS HDD-t lehet rakni mobil rack-be vagy lehet használni NAS nélkül?

Figyelt kérdés
WD red pro-t szeretnék venni 12 tb-osat, olcsóbb mintha ugyanekkora külső vinyót vennék, adattárolásra kell asztali pc-n használnám. Nem akarok egy tárolót venni egy vinyó áráért plusszba. Informatikus ismerősömnek van wd red pro-ja és neki elektromos kisüléstől kezdve földre leejtésen át mindent is túlélt, elég bíztatóan hangzik ezért is akarok ilyet venni. Eddig verbatimokat használtam, mondjuk azok is jól bírják bár az egyik most épp haldoklik, valószínűleg szektorhibás.

2023. szept. 5. 19:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
#10, @gentoojedi: "a helyedben nyitnék csatornát és oda feltölteném": ahonnan a Google - főként szerzői jog megsértése miatt - törölni fogja. ;(
2023. szept. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#11


Törölni nem fogja maximum csak te fogod tudni megnézni

2023. szept. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
#12: De, a felhasználási feltételek szerint jogában áll törölni. Sőt - renitens felhasználó esetén - még a fiókodat is felfüggeszthetik.
2023. szept. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#13, igen törölheti is, de az kiderül szinte azonnal. velem még soha nem fordult elő, pedig több, mint 1000+ videóm van privátban yt-on, feltöltve, tele copyright tartalommal. annyit ír ki, hogy xy országban nem elérhető, stb.. de kit érdekel, ha privát.
2023. szept. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 gentoojedi ***** válasza:

#11

"ahonnan a Google - főként szerzői jog megsértése miatt - törölni fogja. ;("


Egyáltalán nem biztos. Ha meg mégis, akkor legrosszabb esetben privátra teszed és max, akivel meg szeretnéd osztani, elküldöd a linket. Én biztos nem költenék saját hardwar-re ilyenek tárolása miatt.

2023. szept. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Már kb. 13 éve használok külső vinyókat, amit először vettem 2010-ben annak még semmi baja, amit másodiknak vettem 2012-ben ha jól emlékszem az adta meg magát. A szekrénybe hogy veszne el? Ezt nem értem.


Youtube-on fent vannak leginkább 480p-be amit ha letöltessz és kirakod nagy tv-re elég szar minősége van pixel háború meg homály, amik nekem vannak videók azok tömörítetlenek, egy ilyen videó kb 600 mb-tól 2.5 gb-ig terjed körülbelül. ezeknek szebb minőségük van mint egy dvd videónak de nem annyira szép mint egy blu-ray-nek. Meg itt a bitráta is elég magas 20000 kb/s-tól 54000 kb/s-ig vagy még tovább is terjed, ezeket akármekkora képernyőre ki lehet rakni kis túlzással a minősége nem fog romlani, egy 480p-s vagy 1080p-s 80-as, 90-es évekbeli zenei youtube videót rakjál ki egy nagy tv-re homályos lesz meg pixeles, a részletek teljesen elvesznek, élvezhetetlen lesz. Nyílván a mostani videók már direkt 16:9-es képarnnyal készülnek hd-ba minimum, azok szépek éles képpel, de egy 80-as 90-es évekbeli 4:3-as képarnyos videót megcsinálnak hd-ba youtube-ra az egy rakás szar lesz nagyképernyőn, még kicsin is mondjuk.

2023. szept. 6. 12:57
 17/18 A kérdező kommentje:
Értem én hogy egy NAS minden szempontból biztonságosabb lenne, de most jelenleg nem akarok erre ennyit költeni plusszba, lehet egyszer majd igen de nem most.
2023. szept. 6. 13:05
 18/18 A kérdező kommentje:
Amúgy van jó pár klippgyűjtő ismerősöm akiknek van yt csatornája és feltöltögetik a videókat, persze azok össze vannak tömörítve, az eredeti fájlt nem lehet feltölteni. Mivel ezek különböző kiadóktól vannak (tv logó meg felirat nélkül) így sok klipp törlésre kerül, akad amelyik fent marad, változó. Ez a része engem nem érdekel.
2023. szept. 6. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!