Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit gondoltok erről a konfigur...

Mit gondoltok erről a konfigurációról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném felújítani a gépemet, ami jelenleg ezekből az alkatrészekből áll:

- Intel i5-4690K

- Asus Z97-C alaplap

- Kingston HyperX 2x8 GB 1866Mhz RAM

- Sabrent Rocket 4 Plus 500GB NVMe SSD

- Seagate 2TB 7200RPM HDD

- MSI RX580 8GB videokártya

- FSP Raider 550W tápegység


A pontatlan nevek miatt elnézést kérek, nem emlékszem pontosan.

Június 23-án lesz 8 éve, hogy először bekapcsoltam, miután összeraktam. A jobb videokártya és az NVMe SSD későbbi bővítések. A gép jól működik, de mostmár egy mai igényeknek jobban megfelelőt szeretnék.

Szeretnék venni új processzort, alaplapot, RAM-ot, és számítógépházat, a többi részét továbbra is használnám.

Idén szeretnék majd venni új videokártyát és tápegységet is később.

Ezeket válogattam össze:

- Ryzen 7 7800X3D

- MSI MAG X670E Tomahawk alaplap

- G.Skill Flare X5 2x16 GB 6000Mhz RAM

- NZXT H7 Flow számítógépház

- Thermalright Phantom Spirit SE processzor hűtő


Mi a véleményetek, mennyire illenek össze ezek, hogyan módosítanátok?

Köszönöm a válaszokat előre is :)



jún. 21. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
B650-es lapnál több teljesen felesleges, a különbözetet meg költheted nagyobb hűtésre (noctua d15 például..) vagy szűkebb időzítésű memóriákra.
jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
37%
1esnek igaza van b650 bőven elég. amúgy a proci jelenleg a leges legjobb választás és a többi is jó, proi hűtőről nézz videókat mert azon nem éri meg sporolni.
jún. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az alaplapot csak ajánlás alapján választottam, és jobban utánanézve tényleg elég nekem a B650/B650E, és az ezáltal nyert pénzt egy Noctua NH-D15-re kell fordítani.

Mit gondoltok erről az alaplapról?

[link]

jún. 21. 15:07
 4/4 anonim válasza:
2 es vagyok , nagyon jó kis lap 2028 ig tökéletes pontosan 1 hónapja vettem ezt a lapot és én egy 7700x el használom egy bequiet pure rock 2 fx el Nem fogsz ezzel a lappal melle lőni
jún. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!