Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép összeállítás segítség?

Számítógép összeállítás segítség?

Figyelt kérdés

Segíteni kérek segítséget összeállítani egy gamer pct az alábbi paraméterekkel:

Ryzen 7 7800x3d ez azt hiszem am5 már

DDR5 2x16GB 6000Mhz ram kit

1TB SSD

Tápegységből kétszer annyi kapacitású kellene mint amit megkövetel, sosem baj ha nem ég szét (bár cáfoljátok meg nyugodtan, laikus vagyok), és gold 80+ minőségi táp.

Házból olyan kéne ami nem drága, nem a kinézet a fontos, viszont jól szellőzzön a ketyere.

Videókártya az majd külön lesz vásárolva, egyelőre erre lesz elég a büdzsé, rtx 4000s széria lesz benne, valószínűleg rtx 3090 vagy 4070.

Tippeket elfogadok, de az elképzelés ez



jún. 1. 23:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem kell kétszer akkora teljesítményü táp, teljesen felesleges. Egy ilyen setup igénye kb. 750 Watt, ha teljesen biztosra akarsz menni, akkor egy 1000 Wattosat ajánlok. Például egy FSP Hydro GT Pro 1000W (ez 80+ gold)

Háznak például jó lenne egy DarkFlash A290, mivel nem drága, és normális szellözése is van.

1TB SSD-böl szerintem a Samsung 990 Pro jó választás lenne (persze van olcsóbb, de hosszú távon egy ilyennek több értelme van)

Videókártyából, pedig szerintem 3090-t már ne vegyél, inkább egy 4070 super (ez minimálisan drágább az alap 4070-nél, viszont jelentösen erösebb.)

jún. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

"rtx 4000s széria lesz benne, valószínűleg rtx 3090 vagy 4070."


3090 az nem 4000 szeria


3090 az 400-500W ot is fogyaszthat oda 1000 koruli tap nem art

a 3D cpu maxa 200W alatti (ha nem piszkalod)


750 es tap igy biztosra kihuzva lenne ennel a regi elavult rendszernel


4070 szeria viszont joval kevesebbet fogyaszt


Ellenben hanelirtad es valoban csucskarira 4090 re gondoltal ott nem a tapon kell sporolni

600W felett is fogyaszthat


egy olcsobb tapon gyengebb minosegu lehet a 12 es 16pines tapcsati ami nem jon jol csucskariknal


4070 nel mindegy azok ezekhez kepest nem is fogyasztanak

jún. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én ilyesmiben gondolkodnék

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

jún. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az elsőre ne hallgassál, mert ahogy elnézem a válaszait csak trollkodni jár ide! De ebben a válaszban van amivel egyet értek nagyjából. Egy részt amivel még nincs is igazán gond az a belinkelt 1000w táp. Mert oké az RTX 3090 egy olyan kártya aminek 700-800w táp kell alapból. De van annál olcsóbb 1000w táp egyrészt atx 3 csatlakozóval is, ami van olyan jó mint az. Persze a táp amiből nem kell spórolni ha nem muszáj. Bár kitudja az RTX 5090 fogyasztása milyen is lesz. De 1000w nem hiszem, hogy kellene neki. De ha kiakarod centizni akkor vehetsz ilyen tápot.


De pontosan ott a lényeg, hogy nem igazán éri meg 3090-et venni legfeljebb ha olcsóbb mint a sima 4070. Bár nyers erőben inkább RTX 4070 Super és Ti közt van és 24gb vram. De egyel régebbi kártya, többet fogyaszt és nincs rá garancia.

Tehát én RTX 4070/Ti/Super kártyák közül válogatnék én is.


Ha pedig nagy kapacitású táp kell de olcsón akkor rá néznék ezekre is 850w. FSP, ATX 3.0 de kicsit gyengébb minőség mint a Seasonic. De tier C tápok sem szoktak nagy gépekkel sem gondba lenni. A Seasonic nem atx 3.0 igaz, hogy át alakító van hozzá, de.

[link]


[link]


Viszont az SSD témával máris nem tudok egyet érteni ès trollkodás szaga van. Az még oké, hogy a tápot kicsit túl gondoljuk. De SSD könyörgöm. Még egy régi Sata és egy mostani új gyors pci-e 4.0 ez esetben 990 Pro is csak 1-2 másodpercel ha gyorsabban betölt mint egy Sata SSD. Tehát nem is kimondottan a sebesség a lényeg hanem, hogy ne fagyjon le az adott SSD soha. Pl egy Adata SU650 ezért is jobb mint egy pci-e 4.0 Kingston NV2. Én SSD-ből valami ilyesmit néznék ár érték arányban is jó és nem lesz vele gond.

[link]


A gépház téma az meg egyértelmű, hogy trollkodás vagy nagyon nem értesz hozzá. Abba a gépházba csak 280mm hosszú vga fér bele Ipon kiírja az infót. Még némelyik két ventis kártya is alig. Akkor már Darkflash LEOcase vagy Aerocool Skyline A gépházat ajánlottál volna. De ha ennyi pénze van valakinek akkor oda illik szerintem egy 20-30K közötti ház 350mm + vga hosszúság kapacitással. De ha xx90 kártyát akar a jövőben akkor 40K felett is lehetne házat nézni. A 3090 még elfér olcsóbb házakban is de már a 4080 és 4090 böszme nagy kártyák lettek. És egy 20 ezres házba hiába férne be 400mm hosszú kártya egyszerűen a vastagságuk miatt sem férnének be.

jún. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4 Miből gondolod, hogy trollkodok? :D

Egy ilyen válasz után ezt inkább rólad lehet elmondani!

jún. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Trollkodik?

Jobban mondva te trollkodsz, mert te ugyanaz a válaszoló vagy. Nem vagyunk hülyék, de te igen mert még azt írod, hogy egy ilyen válasz után?

Nézd már meg a saját válaszod csupa hülyeségeket írtál le benne.

Szerintem a helyett, hogy ide jössz irkálni a hülyeségeidet az előtt érd el legalább a 70-es IQ szintet és az ne -70 legyen. XD De trollkodni inkább csak akkor gyere vissza ha majd eltudsz érni egy olyan IQ szintet is amikor már eszed is van hozzá. És az tőled messze van még kisfiam.

jún. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Memóriából AMD Expósat vegyél, a G. Skill Flare X-szel biztos nem lesz problémád.

SSD: keretfüggő, aránylag olcsón pl. egy WD SN770 jó lesz.

Táp: ha túl akarod méretezni, tessék: [link] Ez garantáltan elbír bármivel, 10 év garis, ATX 3.0 is van.

Ház: Montech X3 MESH például.

Alaplapból nem muszáj nagyon drágát venni, de egy B650 azért legyen. ASRock B650M-HDV/M.2 minimum.

jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#6 most ezt írd le magyarul, és akkor válaszolok rá. ajánlom, hogy elötte józanodj ki, úgy könnyebben megy :D
jún. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 Én meg a le szaralak mert annyira buta vagy mint a fekete föld, olvasd már vissza amit írtál. Olyan dologba próbálsz bele kötni amibe nem is lehet, de csináljad csak legalább magadat égeted, nem csak, hogy trollkodni nincs eszed, hanem még az élethez sem. Bár minuszos IQ-val kinek lenne? XD

Amúgy te lemerem fogadni, hogy ugyanaz vagy megint aki a kemény fél pipás profilijával mindegyik kérdés alá hülyeségeket írt, meg beszólt minden itt kérdezőnek, hogy a te szavaiddal élve *****janak meg mert tudnak venni olyan hardvereket amivel a legtöbb átlag ember rendelkezhet. Az volt a legviccesebb amikor egy RTX 3050-re is ezt írtad és arra is irigykedtél mert neked még arra sem futja. XD

jún. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 te vagy demenciás vagy, vagy autista, vagy mindkettö, mivel szerintem itt senki nem tudja, hogy miröl beszélsz, én meg föleg nem. De ha gondolod, nyugodtan megbeszélhetjük ezt élöben is, ha privátban dobsz egy lakcímet. Szerintem ide többet ne írj, mert csak lejáratos magad, az egyetlen szerencséd az, hogy anonim az oldal.
jún. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!