Milyen mesh routert vegyek?
"külön lakás"
Ha el akarod szeparálni a két lakást akkor két külön router kell, nem mesh.
"A vezetékes megoldás nem jó, mert ahhoz rengeteg kábel kéne, és két emelt között ezt megoldani nem lehet."
Ezt te sem gondoltad komolyan. Már hogy ne lehetne? Egy központi router kell (ami akár lehet a szolgáltatói eszköz is, plusz 3-4 access point, esetleg egy poe switch, ha szépnek is kell lennie.
"A vezetékes megoldás ... két emelt között ... megoldani nem lehet."
Akkor a szolgáltatói routertől távolabbi lakásban szívni fognak mint a torkosborz... :P
Valszeg már idejétmúlt a kérdés, de azért leírom a válaszomat. :)
Először is én is sokat szívtam a két emelet közti Wifi átvitellel. Próbáltam én is Wifi erősítőket, de nem váltak be. A sebességkülönbség érezhető volt mindig. Ráadásul, ahogy nagyobbak lettek a gyerekek és ők is használták a netet, egyre elfogadhatatlanabb lett a helyzet. DLNA folyton ledobálta a TV-t, szakadozott, lagoltak a filmek hangsávjai. Már ott tartottam, hogy veszek még egy routert és összekötöm őket madzaggal, amikor olvastam a Mesh technológiáról. Gondoltam kipróbálom. Vettem két ASUS XT8-at amiket Wireless Mesh hálóba konfiguráltam. Egy hónapig minden jól ment, nagyon örültem, hogy megoldottam. Aztán egyszer csak elkezdte ledobálni a node-ot. Újrakonfiguráltam, firmware-t frissítettem rajtuk, megint mentek egy hónapig. Megint reseteletem, konfigoltam és megint jó lett. 2 hétig. Hát mondom ez már nem igaz! Ráköltök egy csomó pénzt, azt egy rakás Xz@r az egész. Elkezdtem utánaolvasgatni és kiderült, hogy a firmware a hibás! Hát mondom jól megszívattak vele, de sajnos ettől még mindig nem lesz jó. Aztán pár hétre rá megjelent egy firmware hozzá az ASUS honlapján, ami megoldotta a dolgot. Szerencsére azóta stabil a háló itthon! Egy fél éve kb. teljesen jól megy a node meg a fő router is. Még annak ellenére is, hogy sajnos felénk elég sokszor van áramszünet. Mindig csatlakoznak egymáshoz, és ha megússzuk az áramszünetet, akkor azóta hónapokig is elmennek anélkül, hogy hozzá kéne nyúlni. Röviden csak azt akartam javasolni, hogy esetleg próbálkozz egy másik firmware-el, ha rossz tapasztalatod van, mert mint a példám is mutatja, még a nagy márkák gyártói is hibázhatnak! Azon is csodálkozom, hogy az Asus helyett TP-Link-kel akarsz kísérletezni. Nekem a TP-link routereim közül az egyik tönkre ment (UTP portok nem kommunikálnak rajta egyáltalán), a másik meg folyton "összeveszett" a Wifi nyomtatómmal. Nem tudom miért, de 10 találkozásból csak 1x volt hajlandó felismerni a Wifi hálómat. Aztán a következő áramszünet után meg megint kezdődhetett az újraindítgatás, mire végre nagy nehezen megint felismerte. Nagyon megutáltam akkora TP-linket, pedig sok évig elégedett voltam vele. Az Asus-t műszernek/Űrhajónak érzem mellette!
Másodszor, ott vannak a Powerline megoldások, ami elvileg a ház 220V-os elektromos hálózatán, egy dedikált frekvencián csinál egy belső hálózatot. Én nem próbáltam még ilyet, de esetleg adhatsz ennek is egy esélyt. Ennek viszont megint szigorú feltételei vannak. Olvass utána, ha még nem hallottál róla!
Sok szerencsét!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!