Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » M.2 ssd, és M.2 ssd közt mi a...

M.2 ssd, és M.2 ssd közt mi a különbség?

Figyelt kérdés

Vannak ezek az M.2 es tárolók:


[link]


[link]



[link]


Mi ezek közt a különbség? Mert pl. az egyik lassabb mint a másik mégis jóval drágább.Corsair vs. samsung.


Vagy Pl. vegyük a Samsung vs. kingston-t, mindkettő egyforma gyors, mindkettő 4/4 generáció, az áruk mégis nagyon különbözik. Miért?

Fel tudna világosítani valaki rá?


2023. jan. 11. 17:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Válaszom előtt megkérdem, hogy szerinted miért olyan baromi drága egy ratyimatyi iPhone egy hasonló kaliberű ( de hardverben egyébként 2x erősebb) ratyimatyi Samsunggal szemben?

.

.

.

Segítek, a márka név.


Ugyan ez van az SSD-vel is meg minden mással is.

Igen, tudását tekintve a Corsair baromira túl van árazva a másik kettővel szemben, viszont akinek fontos a gyors SSD a nagy kapacitás mellett az a Samsungot fogja venni, akinek meg nincs olyan mély zsebe az meg megelégszik a Kingstonnal is. (Nem ezzel a kifejezéssel hogy megelégszik nem degradálom a Kingstont.)


Nem igen tudom mennyi idős lehetsz de a könnyebb megértés miatt keress rá a kereslet-kí álat összefüggésre.


Ugyan ez van a Samsung esetében, ráfeküdtek rendesen az SSD témára, bizonyítottak vele és ezért mindenki azt vette, megnőtt a kereslet így csökkent a kínálati mennyiség, és mivel a cég látta hogy mondjuk 80 ezerért megvették akkor feltolják az árát mondjuk 88 ezerre, ha akkor is megvették akkor mégtovább tolták addig amíg meg nem reked az ár kereslet hiányában.


A Kingstonnál meg pont fordítva, van belőle kínálat de nem akkora a kereslet, így a megfelelő mennyiség eladásához kénytelen olcsóbban adni, hogy az ő áruját vegyék ne a másét.


Ennyi a keret történet, részletbe menően ajánlom a gazdasági szakág elsajátítását.

2023. jan. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Linkelj már egy összehasonlító tesztet, ha szóba hoztad, mert ezt erősen kétlem.
2023. jan. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

11:Értelek én, és úgy hiszem igazad lehet...

Egyébként az a Iphone/Samsung össze hasonlítás nem egészen úgy van.

Egy Iphone rendszer alá begyűrt hardvert nem lehet össze hasonlítani egy IBM. alá begyűrt hardverrel. Totál másképp teljesít, mint egy "nem iphone" hardver. Hidd el, nem biztos hogy a egy iphonnal vagy mac gépnél "csak" a márkát fizeted meg.

De ebbe ne menjünk bele, elég legyen az, elég rég óta követem (és tapasztalom) ezt a két "irányt", ami az IBM. rendszert (windows) illeti, és mindent ami az almás céghez kötődik...

2023. jan. 13. 05:12
 14/16 A kérdező kommentje:

Nos megvettem a SAMSUNG m2-es SSD-T. 990 pro.

[link]

Egy picit csalódtam benne.

Oké értem én hogy igy sem meg ugy sem használom ki teljesen, de azért mégis... Ha azt írják rá, hogy 7450MB/s -al olvas, és 6900-el ír, akkor ne 5800/5700-el csinálja azt.

Eközben a Kingston kc3000-es

[link]

azt írja hogy 7000MB/s olvas és 6000-el ír, és abból 6800/5700-el csinálja is azt, akkor a Kingston nyert, és a Samsung csak át adatokkat közölt.

A tesztet nem huzta le az alaplap, vagy egyébb harvdveres környezet, mert egy "ASRock Steel legend X670E" alaplappal, és az ATTO Disk Benchmark- tesztelő programmal csináltam.

És ha azt nézzük hogy mennyivel olcsóbb a Kingston, akkor főleg ajánlom mindenkinek!

2023. jan. 20. 17:40
 15/16 anonim ***** válasza:

Érdekesnek tartom mert nálam egy 250GB-os 980 pro van (TLC-s) ami papírforma szerint 6400/2700-at tud

Ebből az esetek többségében 6200/2600-ra képes bár sokat nem bajlódok vele mert úgy is csak a windóz megy róla.

2023. jan. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Hát igen... Most is mértem egyet, Csak úgy kíváncsiságból, és írás: 5,73-nál és olvasás: 5,89-nél többet nem tudott produkálni most sem.
2023. jan. 24. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!