Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Dvi és Vga kép között van...

Dvi és Vga kép között van látható különbség?

Figyelt kérdés
2023. jan. 8. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Igen, a DVI (Digital Video Interface, digitális videó interfész) és a VGA (Video Graphics Array, videó grafikus tömb) két különböző technológia, amelyek a számítógépek kijelzőinek csatlakoztatására szolgálnak. A DVI képes digitális jeleket továbbítani, míg a VGA analóg jeleket továbbít. A DVI és a VGA között látható különbség a képminőségben van, mivel a DVI képes magasabb felbontású képeket továbbítani, mint a VGA. Emellett a DVI képes digitális audió jelek továbbítására is, míg a VGA nem.
2023. jan. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez azért nagyban függ a kábel hosszától és minőségétől, a környezeti elektronikus zajoktól, illetve a felhasználó látásától.

Általában van kisebb-nagyobb eltérés a DVI javára. (Persze, ha a DVI digitális jelére gondolunk, és nem az analógra.) De sokszor láttam már olyat, hogy szemernyi különbséget sem lehetett észrevenni.

Ami pedig a felbontásokat illeti: ez megint csak felhasználási területtől függ. A ma leggyakrabban használt 1280×1024-et a VGA is támogatja.

2023. jan. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#1


A DVI nem továbbít hangot. A DVI-I és DVI-A analóg jelet használ, így eleve kizárt a hang továbbítása. A DVI-D már digitális, de egy sima DVI kábel itt sem elég, kell egy aktív átalakító külön áramforrással, vagy egy HDMI végü kábel (a HDMI lényegében DVI + Audió). És persze mindezeket csak akkor tudod megtenni, ha a GPU támogatja a hang továbbítását DVI-on keresztül. Meg hét a DVI csatlakozós monitorokban (amiken nincs HDMI) eleve nem is volt hangszoró.

2023. jan. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ma 13:46


"szemernyi különbséget sem lehetett észrevenni."


első kommentelő szerint óriási a különbség

2023. jan. 8. 15:03
 5/10 anonim ***** válasza:
15%

VGA = analóg rgb

HDMI, DVI = digitális


1920x1080/60 felbontásig nem fogsz szemmel különbséget látni köztük,, de ha lehet választani inkább a digitális jelet válaszd.

2023. jan. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

DVI NEM digitális!! De van digitális változata is, a DVI-D. DVI-A pedig ugyanaz az analóg jel, mint ami D-SUB(VGA)-n is van, tehát ilyen esetben passzív átalakító elegendő.


Kis okosító.

[link]

2023. jan. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

ma 15:58


"nem fogsz szemmel különbséget látni"


első kommentelő szerint óriási a különbség

2023. jan. 8. 18:20
 8/10 anonim ***** válasza:

7/

Akkor xar a minősége az analóg kábel(ek)nek ha toldott, hosszabbítózott, gyér minőségű (olcsó) kábelről van szó. Én direkt nézegettem hasonlítgattam közelről is távolról is de nem láttam különbséget jó gyári kábellel.

Én azért döntöttem digitális mellett mert már több gépemen sincs analóg kimenet amire dugni szoktam és kábelt cserélgetni nem akarok.

2023. jan. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nincs
2023. jan. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagy felbontásnál, magas frissítési frekinél és főleg hosszabb kábel esetén a VGA szellemképes lesz. A jobb kábelekkel lehet javítani a VGA jelátvitelen, szóval attól függ, hogy mik a körülmények.
2023. jan. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!