Nagyon melegszik az RX 580 am mitől lehet?
A pontos típusa ASUS ROG Strix RX 580 8GB.
Játékoknál folyamat 70-75 fokon van, néhány kicsit komolyabb játéknál akár a 90 fokot is eléri fpsben nincs gond a fix 60fps megvan mindig.
Kipróbáltam egy csomó lehetőséget külön ventiprofilt csináltam bár az amd programjában nem engedi azt az opciót hogy 40 fokig ne kapcsoljon be a venti folyamat pörgetni akarja amit ugyan csak nem értek hogy miért de, ujra is pasztáztam és semmi ugyanúgy izzik, a gépház egy jól szellőző Zalman I3 NEO 6 db ventivel
elől három, felül kettő, hátul egy és még lehetne rakni lentre is kettőt, gondolom nem a házzal lesz a baj.
Nem tudom hogy mit kéne már tennem vele de tényleg, 2800rpm-re felemelve tudja tartani a fix 70-75 fokot de megsüketülök olyan hangosak a ventik ilyen magas fordulaton.
Nem értem nem egy gagyi verziója a kártyának 3 ventis ASUS ROG és mégis izzik kb.
Mit ajánlotok mit csináljak vele? Ez normális lenne? Cseréljem?
Újrapsztázta már....De valószínű,hogy a thermal padokat is cserélni kellene.
Szerintem a memóriák melegszenek túl,nem a GPU.
Igen az lehet az az utolsó lehetőség még holnap megyek és veszek.
Majd jelentkezem hogy milyen lett. :)
Thermal padokat nem kell cserélni! Egyrészt azok nem öregednek úgy mint a paszta, másrészt azok a memóriákat hűtik, nincs közük a GPU hőmérséklethez.
A probléma így lényegében a hőcső lehet. Ha talál rést, akkor a benne levő folyadék kipárolog, és elveszti a hővezető képességét. Nyilván elvileg jól le vannak zárva, forrasztva, de emellett folyamatosan ki van téve a hőtágulásnak, és előjöhetnek ilyenek. Ritka, de lehetséges.
Amikor ilyen 90 fokos, akkor próbáld megfogdosni a hőcsöveket. Amelyik jó, azon közel 90 foknak kell lennie. Amelyik rossz, az lesz hűvösebb. Tehát általában 2-3 hőcső van a gpu-ra vezetve, és nem mindegyik szokott elromlani egyszerre.
Tehát leginkább komplett hűtéscserével lehet megoldani a problémát. Hardveraprón szoktak árulni hűtést/hibás kártyát, de nem olcsó... 8 ezertől felfelé...
a kompatibilitással kapcsolatban... gondolom 3 ventis változat. RX 480 strix hűtője is kompatibilis lehet.
A káryta egy hőpad csere után helyrejött 65 fok felé nem megy.
Köszönöm a válaszokat.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!