Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen számítógépet vegyek...

Milyen számítógépet vegyek édesapámnak?

Figyelt kérdés

Van neki egy régebbi gépe, de állandóan panaszkodik rá, hogy folyton lefagy, nagyon lassú és szörnyű élmény használni. Mindig megpróbálom helyrerakni neki, egy darabig jó, de utána megint lelassul, stb. Mindig mondom neki, hogy vegyen magának egy újat vagy veszek neki én, de mindig tiltakozik ellene, viszont most megelégeltem.


Alapvető dolgokra kellene neki: netet böngészni, munkához word, excel, stb., videókat nézni, zenéket hallgatni és írni. És mindezt persze gördülékenyen, hogy lehetőleg ne legyen lassú, ne fagyjon le, ne akadozzon.


Ahogy elnéztem (nem nagyon értek a specifikációkhoz), elég drágák ezek az új gépek, ami persze nem lenne akadály, de nagyon nem örülne neki, ha ilyen “sokat költenénk egy ilyen gépre”.


Így hát 2 kérdést szeretnék feltenni.

Felújított/használt pc-t megéri megvenni, mennyire biztonságos (mert ahogy elnéztem jóval olcsóbbak ugyanazzal a specifikációkkal)?


A másik kérdésem pedig, hogy a fent említett használatra, dolgokra mi az a specifikáció ami gördülékenyen megfelel, ami elegendő? Vagy hogy biztosra menjünk esetleg 1 fokkal jobb is? Gondolok itt arra, hogy milyen processzor, hányadik generációs, ssd, ram, stb., tehát amikre figyelni kell. Ja és win 10 oprendszerrel használná.


Esetleg ha tudtok linkelhettek is.


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. okt. 12. 08:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
0%

Külföldről behozott használt gépek felújítva, Thinkpad, Dell, Hp stb. Ezek teljesen jó laptopok, SSD 256, 8 GB stb. Érdemes megvenni, akkor is, ha az akkut cserélni kell.

[link]

104 ezerért már egy jó laptopot kapsz, Eset Internet Security-t féláron megkaphatja az apád, bizonyos feltételekkel. És nem kell állandóan újra raknod.

2022. okt. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!