Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha 2db wd black hdd-met...

Ha 2db wd black hdd-met 500gb/1Tb egy wd blue 2tb hdd-re cserélem akkor rosszabbul járhatok valamivel?

Figyelt kérdés

Azért kérdem ugye mert a wd blackek feljebbi kategória

Paramétrekben viszont nem rossz a blue se 256mb chace a blacken meg pl 64gb viszont a blue is ugyan úgy 7200rpm fordulatú.



2022. okt. 12. 02:26
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Nézd meg a használati módokat. A BLACK szerver a BLUE otthoni használatra van optimalizálva. Attól függ mire használod.
2022. okt. 12. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkább jobban jársz a 2 TB-ossal a mert ennek belső gyorsítótára (cache) sokkal nagyobb.

A Black jobb a Blue-nál ha egyforma tárhelyűeket hasonlítod össze.

De mivel 1db Blue 2TB-osra cseréled így jobban jársz a cache miatt. [link]

2022. okt. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"nem rossz a blue se 256mb chace"


Kell a több cache az SMR technológia miatt.

=> rosszabbul járhatok


Ne cseréld le! Vagy, ha igen, akkor ne arra.


Ha kell a több tárhely, akkor megveheted, de szerintem a másik kettőt is hagyd meg. Persze az is kérdés, hogy milyen tartalommal lenne megtöltve az új HDD.

Mármint, hogy az írási-olvasási sebessége elég lenne-e...

2022. okt. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3/


Hát vagy adat tárolásra már biztonsági mentésre vagy a black 1tb menne biztonságii mentésre a szekrénybe.Ha a gépben lenne a blue akkor letöltésekre pl torrentről filmek vagy játékok meg azon is lennének képek meg programok meg minden is ami most van a black verzión.Szóval ha a blue lenne benne használnám mint a blacket,csak a blue változatra volt egy jó vétel a black 2tb meg túl van árazva.Elsőre arra is gondoltam a két black csak biztonsági mentés és a gépbe menne még 1 terrás ssd de az ssd se olcsó pláne ez egyterrás úgy lett volna,hogy akkor halk lett volna nagyon a gép.

2022. okt. 12. 14:12
 5/5 A kérdező kommentje:
Van még itthon egy 1tb seagate hdd-m is 2,5" csináltam belőle külső tokkal hordozhatót de legolcsóbb verzió garanciával anno jó áron vettem teljesen újonnan azon is vannak cuccok csak a seagateről kevesebb jót olvastam ezért gondoltam szerzek még egy hdd-t.Bár a blue-nak is elszállt az ára kicsit
2022. okt. 12. 14:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!