Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen számítógépet vegyek...

Milyen számítógépet vegyek édesapámnak?

Figyelt kérdés

Van neki egy régebbi gépe, de állandóan panaszkodik rá, hogy folyton lefagy, nagyon lassú és szörnyű élmény használni. Mindig megpróbálom helyrerakni neki, egy darabig jó, de utána megint lelassul, stb. Mindig mondom neki, hogy vegyen magának egy újat vagy veszek neki én, de mindig tiltakozik ellene, viszont most megelégeltem.


Alapvető dolgokra kellene neki: netet böngészni, munkához word, excel, stb., videókat nézni, zenéket hallgatni és írni. És mindezt persze gördülékenyen, hogy lehetőleg ne legyen lassú, ne fagyjon le, ne akadozzon.


Ahogy elnéztem (nem nagyon értek a specifikációkhoz), elég drágák ezek az új gépek, ami persze nem lenne akadály, de nagyon nem örülne neki, ha ilyen “sokat költenénk egy ilyen gépre”.


Így hát 2 kérdést szeretnék feltenni.

Felújított/használt pc-t megéri megvenni, mennyire biztonságos (mert ahogy elnéztem jóval olcsóbbak ugyanazzal a specifikációkkal)?


A másik kérdésem pedig, hogy a fent említett használatra, dolgokra mi az a specifikáció ami gördülékenyen megfelel, ami elegendő? Vagy hogy biztosra menjünk esetleg 1 fokkal jobb is? Gondolok itt arra, hogy milyen processzor, hányadik generációs, ssd, ram, stb., tehát amikre figyelni kell. Ja és win 10 oprendszerrel használná.


Esetleg ha tudtok linkelhettek is.


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. okt. 12. 08:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Sok cégnél X idő után lecserélik a gépeket, akkor is, ha semmi bajuk. Én már vagy 6 éve használok egy ilyen kiszuperált Dell pc-t, teljesen jó azokra a célra amit írtál. A netről rendeltem, még egy kis gari is volt rá. Fogalmam sincs róla, hogy mi van benne, de ezeket az igényeket amit írtál mind tudja gyakorlatilag. Szóval érdemes ilyet nézegetni.
2022. okt. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

"egy darabig jó, de utána megint lelassul"


Akkor az nem a gép hibája.

Másik gépnél is ugyanígy lesz.

Ssd-n van a rendszer?

Hwinfo64..?

2022. okt. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%

A mostani gépemet e-hulladékból kukáztam, Intel i3-3240, 6 GB RAM és egy HD6850 van benne. Az előzőt szintén, az egy C2Q 9550 volt 8 giga rammal és R7 250 kártyával. Ebből mindkettő bőven alkalmas irodai feladatokra.

Körbe kell nézni a helyi e-hulladék gyűjtéseknél és némi szerencsével fogsz találni jobb gépeket ingyen. Kell hozzá egy kis szerencse.

Ha nem akarsz túrni akkor nézz körül Vaterán, rengeteg komplett gépet adnak el viszonylag olcsón (többségét ugyancsak a kukából túrva).

[link]

2022. okt. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Kérdés, hogy mennyit költenél rá.

Mivel a Windows 10 támogatása 2025-ben leáll, így mindenképp olyan rendszerre alapoznék amin elfut majd a 11.

Annak semmi értelme, hogy kiadsz egy nagyobb összeget valami kiselejtezett brand gépre amin éppen hogy eldöcög a Windows 10, aztán 3 év múlva dobhatod ki ha a hardverei nem lesznek kompatibilisek a 11-el.

2022. okt. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

lehet olcsóskodni bármeddig.

Kb 2-3. gen i5, ssd, 8+gb ram felett bármivel lehet netezgetni még jóideig, youtube sem gond, reszponzív gépek. Ez akár 30 ezerből megvan.


Mennyit szánnál rá?

2022. okt. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Eddig amiket nézegettem összevetve, hogy máshol milyenek vannak és mennyibe kerülnek olyan 60-90 között láttam szimpatikusokat.


Láttam egy olyan modellt, hogy Fujitsu Esprimo D556 DT E90:

Proci: i5-6500

Memória: 8 GB DDR3

Merevlemez: HDD helyett 240 GB SSD-vel

Intel HD Graphics 530 videóvezérlővel

DVD íróval

Telepített Win 10 pro-val

És 2 év garanciával kerül 66.000 Ft-ba


Amiket néztem ez volt a legkedvezőbb áron ilyen specifikációkkal, máshol ugyanez duplájába került.


Ez megfelelne az adott célra neki? Azt is figyelembe véve amit #4-es írt, hogy ne kelljen 3 év után kidobni, hanem tovább bírja?

2022. okt. 12. 18:29
 7/11 anonim ***** válasza:
29%

Én egyáltalán nem aggódnék emiatt. A W10 bőven jó lesz még 2025 után is. W7-8 gépeket is használnak emberek ugyanúgy, rég lejárt támogatással.

Netezős gépnek teljesen mindegy.


Ha teljes W11 támogatást szeretnél, akkor 8.+ gen-es procit kell választanod.

Ez sajnos már elkelt, de ilyesmire gondolok

[link]

2022. okt. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12%
Tehát 2026-tól az akkor már 8 évnél öregebb gépek maradnak hivatalos win támogatás nélkül. (8.gen 2017-ben jelent meg). Ezen aggódtok?
2022. okt. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi! A W11 nem lényeg, a 10 bőven jó, csak ne menjen kukába a gép 3 év után. Én ezen az oldalon néztem és ezt a gépet szemeltem ki: [link]


Mennyire lehet megbízható, illetve mennyire megfelelő választás a fent említett célokra?

2022. okt. 12. 19:53
 10/11 anonim ***** válasza:
2022. okt. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!