Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógép, monitor minden...

A számítógép, monitor minden napos áramtalanítása miatt nem mehetnek tönkre ezek az eszközök?

Figyelt kérdés
Most felmerült, hogy a rezsicsökkentés részleges elvétele miatt úgy spóroljunk hogy áramtalanítsuk minden nap az elektronikai készülékek TV,PC,monitor, hogy takarékoskodjunk. AZt mondta egy szervizes, hogy havi kétezret is megtakaríthatunk így. Viszont az áramlökésekkel, páralecsapódással tönkretehetjük a gépeinket.
2022. aug. 28. 12:40
1 2 3 4
 21/36 Szirty ***** válasza:
50%

"Emberünk leragadt a vasmagos transzformátorok és a csöves tranzisztorok korában."


Csöves tranzisztor?

2022. szept. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
67%

#10

A 90-es évek közepéig én is kapcsolós elosztóval kapcsoltam le a PC-t, de utána áttértem az menüből való kikapcsolásra... 😁

2022. szept. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 Szirty ***** válasza:
45%

"de utána áttértem az menüből való kikapcsolásra..."


Az a baj, hogy azzal nem kapcsolod ki.

2022. szept. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
37%

Ha most is ugyanúgy kapcsolnám ki, akkor hamar összeomlana a windowsom és adatvesztésem is lenne. A hddk is lehet hamarabb tönkremennének.

És mit nyernék vele? Fél W fogyasztást, fél napig? Az havi 2 Ft a villanyszámlán.

2022. szept. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 Szirty ***** válasza:
37%

Az elosztós kikapcsolást természetesen a rendszer leállítása után kell alkalmazni. Úgy a művelet nem veszélyezteti az adatokat.


Amúgy nem fél W az, hanem inkább 5. A monitor megint 5. A másik PC megont 5+5. A Tv még 8. A set top box még 12. A másik TV megint 8-10, másik set top box még 10, digit. elosztó/router újabb 5-6, aktív hangfal szintén pár W. Itt-ott bedugva hagyott telefon töltők, rádiós órák, az egész nyáron kikapcsolt, de tápfesz alatt lévő kazán, stb. Hol is tartunk? Hány W-nál?


De nem is ez a lényeg (nekem), nem emiatt kapcsolom ki, hanem mert semmi értelme bekapcsolva hagyni. Semmi olyan funkciót nem használok amihez bekapcsolva kellene hagyni. Más szóval semmit nem nyerek vele (most csak a PC-ről van szó). Meg a túlfesz. sem veri agyon legalább ilyenkor.


Amúgy meg mindenki úgy csinálja ahogy akarja...

2022. szept. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
82%

#25

Az az érzésem nagyságrendi tévedésben vagy. Monitorom katalógusadata: [link] 0,3W

2022. szept. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 Szirty ***** válasza:
45%

"Monitorom katalógusadata: 0,3W"


Tehát akkor mind annyi?

Az összes?

2022. szept. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
0%

#27

Nem, nem mind de átlagnak jó, nem egy új típus, lehet azóta fejlődött a technika. De biztos jobb mint a Te 5W-os tipped.


Egyébként én már hónapok óta fogyasztásmérővel méregetem mi mennyit fogyaszt.

Pl: PC altatva + kislámpa + ledesóra + pchangszóró + T router + sajátrouter =15W . Ez így se túl sok. Nálam az 50" plazma TV ami brutálisan sokat 200W-ot fogyaszt. Ki kell majd számolnom egy új TV hány év alatt térülne meg ezen fogyasztással.

2022. szept. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
38%

Szirtyke, a kulcsszó a kapcsoló üzemű tápegység, erre keress rá. Jó tudom, tudom, de akkor is olvass utána.

És igen, a vasmagos transzformátorok korában akár 10-15W-ot is felvettek a készülékek stand by-ban.

De ez manapság már nem igazán jellemző, hogy ilyen trafóval vannak szerelve a háztartási készülékek. A telefon/laptop töltők is már vagy 10+ éve kapcsolóüzeművel működnek, így gyakorlatilag nulla a fogyasztásuk. Monitor, tv-k, meg egyáltalán nem szeretik az áramtalanítást. Ahogy a 27-es is linkelte stand by-ban évente pár forintot fogyaszt csak a monitorja.

Ellenben ha a kapcsolóüzeműt állandóan áramtalanítod, azzal max a tápegységet nyírod ki, és egy tv-ben nem pár forintba fog kerülni a tápegység csere, mint amennyit egyébként spórolnál ezzel az egésszel.


Egyébként a plazma tv-t már csak azért is érdemes mellőzni, mert nyáron olyan mint egy szeneskályha.

Muternál cseréltem a le a tavasszal a Panasonic Viera plazmát LED-esre, azt mondja fele olyan meleg van a nappaliban nyáron azóta.

Mondjuk az 350W-os volt.

2022. szept. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
45%
A fele olyan meleget hogy kell érteni? 50 Celsuis fok helyett 25 Celsuis fok? Vagy 300 K helyett 150 K? Azért az hideg :)
2022. szept. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!