Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógép, monitor minden...

A számítógép, monitor minden napos áramtalanítása miatt nem mehetnek tönkre ezek az eszközök?

Figyelt kérdés
Most felmerült, hogy a rezsicsökkentés részleges elvétele miatt úgy spóroljunk hogy áramtalanítsuk minden nap az elektronikai készülékek TV,PC,monitor, hogy takarékoskodjunk. AZt mondta egy szervizes, hogy havi kétezret is megtakaríthatunk így. Viszont az áramlökésekkel, páralecsapódással tönkretehetjük a gépeinket.
2022. aug. 28. 12:40
A kérdező szavazást indított:
igen
talán
Nem.
27 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
78%
Én furcsállnám, ha ezek az eszközök kikapcsolt állapotban felzabálnának havi 2000 forintot. A TV,mobinot és a PC is alig pár Wattot fogyaszt kikapcsolt állapotban.
2022. aug. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
37%
10 éve vettem a monitoromat. Mindannyiszor, amikor a gépből kilépek, megnyomom a monitoron is a kikapcsolót. Én azóta sporolok vele, s nem mondta fel a szolgálatot pont a garancia idő végére.
2022. aug. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
88%

Vegyetek egy fogyasztásmérőt.

Nekünk a tv kikapcsolt állapotban 8 órában (munka idő amíg nincs használva) nem fogyaszt 0.001kwh-ot sem.

Pc esetében már lehet valamennyi fogyasztás, hiszen pl usb porton adnak le tápot (beállítászól függően) és az egeret, usb hangszórót vagy egyéb belső elemeket táp alatt tart.

De monitor se hiszem hogy nagyon fogyasztana kikapcsolt állapotban.

2022. aug. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Nekem is irreálisan soknak tűnik az a kétezres, de több készülékről van szó ugye egy családban akár 5-7 db is lehet belőle. A szervizes nagycsaládos volt
2022. aug. 28. 12:53
 5/36 anonim ***** válasza:
84%

#2 nem tudom tanultal-e mar statisztikat az iskolaban, ha nem, akkor jo ha tudod, hogy a kerdes szempontjabol semmit nem jelent, hogy a te monitorod felmondta-e a szolgalatot.

Ha veszunk mondjuk tizezer monitort, amit 10 even keresztul kapcsolgatnak ki-be, meg tizezer masikat, ami 10 even keresztul megy aramtalanitas nelkul, abbol pl. mar erdemes lehet kovetkezteteseket levonni a meghibasodasok aranyat illetoen.

2022. aug. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk, a nyomtatók rohadtul nem szeretik az áramtalanítást, apám évek óta ezt csinálja, minden nyomtatójának max 2 éven belül tönkremegy a nyomtatófeje… a használati utasításban benne is van némelyiknek
2022. aug. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
91%
Egy fillért nem fogsz megspórolni vele. Amikor áramtalanítod hagyod hogy szép lassan lemerüljön a szűrő kondenzátor a tápegységben, amikor meg újra áramaláhelyezed akkor meg gyors feltöltöd, ami hirtelen fel is melegíti a kondenzátort ami egy "csomó" energiába kerül. Nem ezen múlik a villanyszámlád.
2022. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
52%
Szereltessétek le a villany és gázórát. Csak az a biztos módszer. Aztán jöhet a hideg zuhany..
2022. aug. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
91%
#6 a nyomtató kikapcsolt állapotban is tisztán tartja a fejet, amihez áram kell, ezért nem szabad azokat áramtalanítani. Ami természetesen fogyaszt, de az üzemszerű állapot fenntartása miatt, nem pocsékba megy.
2022. aug. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
86%

#9

Én is mindig kikapcsolom a nyomtatót. Igaz bekapcsoláskor várni kell amíg felfűt a henger, de sebaj..

2022. aug. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!