Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használt videokártya vásárlásn...

Használt videokártya vásárlásnál mire figyeljek ?

Figyelt kérdés

Playstation 5 mellé raknák össze egy gamer Pc-t.

Ez lenne az első PCm .

Megfordult a fejemben használt videokártya vétele.

Mire figyeljek oda? hogyan tudom tesztelni? Mik lehetnek a buktatói?


2022. jún. 10. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Rövid tömör, lényegre térő.

2022. jún. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Többször vásároltam már használtan. Csak és kizárólag hardverapro.hu-ról vásárolj, jófogás és a társai mind tele vannak csalókkal (tapasztalat). Akitól vásárolsz nézd meg, hogy mennyi pozitív értélkelése van, illetve, ha lehet garanciális videókártyát vásárolj, mondjuk legyen rajta pár hónap még, annyi idő alatt kiütközik, hogy baj van vele és garanciában cserélik.
2022. jún. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha magas áron veszel, gondold át, érdemes-e, mert nincs biztos recept.


Százféle problémába beleütközhetsz, és amint átvetted a terméket, garancia nincs rá, az eladó elrakta a pénzt és onnantól kezdve levette a kezét a dologról.


- Lehet van rá pár hónapi gyári gari, de mondjuk ha újrapasztázta a hűtőt időközben, már nem él rá a garancia, de ő erről elfelejt beszélni.


- Én ahogy egyszer jártam, a venti hangos volt mint az állat, a szereléshez nem értettem, nem is akartam foglalkozni vele, ezért továbbadtam, nyilván veszteséggel.


- A megjelenítésben vannak apró hibák, amiket pár nap/hét után veszel csak érte, de ezeket eltusolhatja az eladó



Én nem vagyok a használt piac híve. Mivel nekem kicsik az igényeim, én újonnan kifogtam egy GTX 1050Ti-t 59k-ért (3 év garival) és ez nekem nagyon jó vétel volt a jelenlegi VGA helyzetben.


Ha több száz ezerért akarsz kártyát venni, akkor semmiképp nem ajánlom a használt piacot, az a pár tízezer forint megér annyit, hogy 3 évig bármi gond lesz a kártyáddal, visszaküldöd a webshopnak és intézik a problémát.


Kisebb tételnél megérheti.

2022. jún. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nincs igazam, de pont a videókártya az amit csakis újonnan és/vagy sok garanciával vásárolnék. Pont azért, mert az egyik legjobban terhelt, legjobban kihegyezett, legkritikusabb alkatrész.
2022. jún. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kérdező95 ***** válasza:

Legyen lehetőséged személyes átvételre, és ott teszteld le hogy maximális terhelés alatt a hang még megfelelő-e számodra, illetve hogy nem produkál-e valami hibát


Legyen újrapasztázva ha 2 évnél idősebb kártya


Ne vásárolj rx 580, 480,470,570, r9 széria és Vega széria kártyát. Mindenképpen olyan oldalról vásárolj ahol vannak értékelések az eladóról pl. Hardverapró


Legalább vállaljon az eladó 3 nap garanciát


Kérdezd meg az eladót hogy milyen és mekkora tápegység kell hozzá legalább!

2022. jún. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!