Melyik chipek tárolják ezeket az információkat, melyik különböző IC látja el a vezérléseket egy átlagos mai alaplapban?
Szeretnék segítséget kérni abban,hogy a mai alaplapokban található chipek-ben és mikroprocesszorokban, amelyek integrálva lettek az alaplapon, melyikében helyezkednek el az alábbi régi elnevezést használó különböző vezérlő ic-k, vagy éppen mi váltotta fel ezeket a korábbi mikroprocesszorokat. Van e erről esetleg valami áttekinthető, vagy mai felépítésben összefésülhető dokumentáció a neten, vagy valami leírás?
Alap esetben egy mai legújabb, ASUS alaplap felépítése érdekelne ebből a szempontból a kérdésre vonatkoztatva. Ha esetleg tud valaki egy áramkör felépítési térképet mutatni vagy küldeni, kérem tegye meg privátban.
Programozható periféria interfész 8255, PPI
Billentyűzet vezérlő IC 8042,
Interrupt vezérlő IC 8259, PIC
Programozható számláló-időzítő IC, 8253
DMA IC, 8237
Co-Processor, 8087 Microprocessor
Clock Generator/Oscillator IC, 8284
Bus vezérlő IC, 8288 IC
Előre is köszönöm bárki segítségét!!
Ezt mind értem, de ez így még túl komplikált és felületes válasz a konkrétumokhoz. Mi a neve és típusa ezeknek a chipeknek pontosan, amelyekben integrálva lettek ezek a korábbi mikroprocesszorok és periféria vezérlő egységek. Itt ez lenne a lényeg. Konkrétumok és leginkább egy áttekinthető leírásra vagy dokumentációra lenne szükségem ebben a témában. Egy-két mondatban ezt nem lehet kifejteni és meghatározni.Odáig mindenkinek világos, hogy ezek amikről beszélünk mikro és nanochipekbe lettek integrálva, de melyikben? Hogyan és hol helyezkednek el ezek a mai alaplapon, típus és név S
szerint?
Igen.
Ez így tényleg elég felületes válasz. Engem is érdekelne ez.
Ma már szinte köztudott, hogy szinte semmi sem úgy használható és semmi sem úgy működik az informatikában, mint régen. Minden megváltozott. Szerintem sajnos hátrányára és nem előnyére. Egyedűl csak a számítógépek tárolókapacitása és sebessége lett fantasztikus. De minden más szinte teljesen megközelíthetetlen, átláthatatlan és sokkal bonyolultabb lett és bonyolultabban is működik. Na már ezekhez a hardware egységekhez a Windowson keresztűl, közvetlenűl hozzá sem lehet férni. DOS módból pedig azért nem érthetőek el a teljes hardware egységek, mert nem 8 és 16 bites címzéseket használnak, hanem 32, 64 és ennél magasabb. Olyan durva trükközésekre van szükség Dosból és Windowsból srm különben, hogy az egésztől már a kezdetekben elmegy a kedve egy kezdő vagy tanuló hardwer programozóknak is és sokszor a profik is akadályokba ütközhetnek. Sajnos a mai számítógépek hardware működési elvei már nem egyértelműek és sok minden, elérhetetlen a laikusok számára és le lettek titkosítva ezek a hardware programozáshoz vezető egyszerűbb egérutak és megközelítések. Ma már mindenhez külön driverek, dinamikus könyvtárakban foglalt kiegészítő parancsok és címzések, ahhoz speciális programkódokkal és egyedi rutinokkal történő hozzáférések szükségesek. Annak a régi világnak már vége, amire te keresed a konkrét választ. Sokszor a mai gépek kezeléséhez és teljes működésének átlátásához és megértéséhez, akadémiai szintű tudás szükséges. A 2000-es évektől kezdve, szinte mindenki elvesztette a fonalat ezen a téren és már csak sallangokban és kódnyelvekben képes gondolkodni a számítástechnikában, számítástechnikáról, de tulajdonképpen a mai számítógépek és alaplapi egységek végtelen és szerteágazó lehetőségeit, már senki nem látja át. Sokkal többet is tudnak annál a mai alaplapok mint bárki gondolná, csak erről sem a gyártók sem a kereskedők nem fogják az átlagfelhasználokat tájékoztatni. Nos vagy keményen és mélyen, szinte már már megszállott módon beleásod magad a témába, vagy a büdös életbe semmit meg nem fogsz tudni ezekről az alaplapokról és számítógépes belső és külső perifériák működéséről és annak címzési és programozással történő elérési trükjjeiről a mai viszonylatokat tekintve.
Akkor mégegyszer: a mai alaplapokon már általában nem használnak mindenre külön vezérlőt, hanem az alaplapi chipsetbe vannak integrálva.
Ha pontos típust szeretnél, akkor az általam jelenleg használt deszka esetében ez az AMD A75.
Kivétel a koprocesszor, mivel az x87 vonalat megszüntették, amikor ezek integrálva lettek a CPU-ba (486 DX-től), mivel onnantól teljesen felesleges.
Mindegyik alaplapon máshol és ezek szakmai titkok,amiket nem fognak manapság már egyik felhasználóknak sem dokumentáció szerűen közölni.
A a múlt az a múlt volt,ami már régen elmúlt!!!!
Ma viszont élj a jelennek. Ma már csak szép lehetsz maximum,okos nem. Semmi sem úgy működik manapság,mint bárki azt gondolná. Egy egy berendezéshez már csak kódokkal,jelszavakkal,speciális jogosultságokkal és komoly titkos trükközésekkel lehet hozzáférni. Lásd különböző android rendszerek, arduinós és rasberry pi, vagy pic elektronikai kommunikációs rendszerek, melyek soros vonali és usb interfészeken keresztül működnek és úgy látnak el professzionális lehetőséget más más elektronikai berendezésekkel történő input/output, oda-vissza kommunikációk megvalósításában.Millió és millió trükkje és titka van manapság minden kommunikációs, hálózati és rendszerprogramozási dolognak. Próbálj meg információt kérni a közvetlen gyártóktól egy konkrét alaplappal kapcsolatban,hogy melyik chip milyen feladatot lát el, vagy a Microsoft külképviseletétől. Hátha tudnak segíteni neked. Máskülönben az életben nem fog itt előállni senki sem érdemi segítséggel, infóval és dokumentációkkal, mert az emberek nagy többségének ugyanúgy halvány lila gőze sincs erről, ahogy neked sem. De kuurvvaaa nagy okosságokat és litániákat mindenki képes írni erről,akár én magam is,persze mögötte ugyanúgy én sem vágom ezeket;)
Ezt a dumát,azta ku. 😂😂😂😂😂😂
Látom te sem ma jöttél a falvédőről
és nem sikerült átmosni a kisokost sem.
Beszarock rajtatok😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Amikor az igazi infósok jönnek össze itt látom ez a szitu megy most.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!