Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Feltétlen szükséges nekem az SSD?

Feltétlen szükséges nekem az SSD?

Figyelt kérdés

Összeállítottam egy új PC-t, amibe raktam 1 darab 1TB HDD-t. SSD-t nem.


Mindenhol írták fórumon, mikor segítséget kértem, SSD legyen az első a táp után, inkább spóroljam le valami más alkatrészen....


Mindig is HDD-t használtam, a 8 éves 500GB-os ősrégi agyonhasznált merevlemezem is simán fut még, el is raktam pótnak.


Még gépösszeállításnál is kérdezték a boltba, hogy-hogy nem kérek, és ha nem akarok költeni rá, inkább a HDD helyett vegyek egy 240-es SSD-t...


Nem vagyok otthon a témában, de mi hasznom lenne ebből?


Én nagyon türelmes ember vagyok, egyáltalán nem zavar a fél perces Windows betöltés, 1 perc is lehetne akár, PhotoShop-ot használok, játékok is vannak fent, de egyáltalán nem tartom lassúnak a betöltésüket, és nem látom értelmét, mi hasznom lenne belőle, ha szempillantás alatt előugrana, mert eddig ez engem sohasem zavart. Vagy ezt kell lényegében megfizetni?


A letöltések gyorsaságával is full elégedett vagyok, pikk-pakk lejön egy 50 gigás játék is a vinyóra.


Láttam már SSD-s gépet működni, de valahogy nem láttam semmi értelmét az én szemszögemből, azon kívül, hogy kétségkívül gyorsabb volt valamivel a HDD-nél.


Most bennem van a hiba, vagy valami SSD előnyt kihagytam, ami miatt mindenképp kellene vennem, mert ezt szajkózza nekem mindenki.


Köszi a felvilágosítást :D


2022. márc. 5. 14:08
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Nem kotozkodom csak nem értem.

Windows betoltesekor kb 700 mb anyag töltődik be de legyen 1 GB hogy az nvme ssd-nek kedvezzunk.


500 mb/ sec legyen a Sata 1500 az nvme de 1500at se tud mindegyik.


Ez alapján 2 másodperc töltés a windows, és 0.67 nvme esetén. 1.3 másodperc az eltérés.

Ezt komolyan valaki érzi ? Nekem van mindkettőből kb a proci is egyezik meg minden más és semmi eltérést nem érzek.


Persze nincs gond ha van nvme slot azt érdemes venni de mivel amikor én vettem többet a Sata olcsóbb volt azt vettem és nem bántam meg mert amikor adatot kellett menteni egy külső usb3 sata csatira radugtam es kesz.

2022. márc. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 A kérdező kommentje:

Most látom van m2 az alaplapomon :D


Úgy el volt bújva észre se vettem :D

2022. márc. 6. 13:57
 43/43 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes beszerezni, 512GB-os nvme (m.2) 20 ezer körül van.
2022. márc. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!