Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Feltétlen szükséges nekem az SSD?

Feltétlen szükséges nekem az SSD?

Figyelt kérdés

Összeállítottam egy új PC-t, amibe raktam 1 darab 1TB HDD-t. SSD-t nem.


Mindenhol írták fórumon, mikor segítséget kértem, SSD legyen az első a táp után, inkább spóroljam le valami más alkatrészen....


Mindig is HDD-t használtam, a 8 éves 500GB-os ősrégi agyonhasznált merevlemezem is simán fut még, el is raktam pótnak.


Még gépösszeállításnál is kérdezték a boltba, hogy-hogy nem kérek, és ha nem akarok költeni rá, inkább a HDD helyett vegyek egy 240-es SSD-t...


Nem vagyok otthon a témában, de mi hasznom lenne ebből?


Én nagyon türelmes ember vagyok, egyáltalán nem zavar a fél perces Windows betöltés, 1 perc is lehetne akár, PhotoShop-ot használok, játékok is vannak fent, de egyáltalán nem tartom lassúnak a betöltésüket, és nem látom értelmét, mi hasznom lenne belőle, ha szempillantás alatt előugrana, mert eddig ez engem sohasem zavart. Vagy ezt kell lényegében megfizetni?


A letöltések gyorsaságával is full elégedett vagyok, pikk-pakk lejön egy 50 gigás játék is a vinyóra.


Láttam már SSD-s gépet működni, de valahogy nem láttam semmi értelmét az én szemszögemből, azon kívül, hogy kétségkívül gyorsabb volt valamivel a HDD-nél.


Most bennem van a hiba, vagy valami SSD előnyt kihagytam, ami miatt mindenképp kellene vennem, mert ezt szajkózza nekem mindenki.


Köszi a felvilágosítást :D


2022. márc. 5. 14:08
1 2 3 4 5
 11/43 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

ha normalis az a hdd, 7200 as jotipusu akkor nincs gond vele


meret miatt ertelmetlen azonos arban 240 es ssd t venned


majd ha lesz kereted veszel egy m2 es szinten jotipusut ami 1GB/s korulivel kepes dolgozni vagy tobbel


ezeknek az ssdknek van igazan ertelme


egy "sata" sebesegu ssd ha m2 is elege ertelmetlen igazabol, minimalis elonye van csak halksag, nincs uresjarati lemezporges...


szoval jo ssd t vegyel majd, es javaslum 0,5GB ost legalabb


Xy4

2022. márc. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Lapomon nincs m2
2022. márc. 5. 15:51
 13/43 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

#11 *0,5GB = 0,5TB (500GB, 512, 480)


szoval ha netalan most vennel hdd helyett (mivel ugyis van regid) akkor is komolyabbat vegyel ne sporolj rajta csak azert hogy ssd legyen


se a mereten se a minosegen (gyakorlati stabil extrem sebesseg) nem erdemes sporolni


ha kicsi lesz betelik es hamar eleri eletciklusa veget

ha lassu (ocska sporolos minosegu) akkor meg pisslogsz hogy most miert kellett az ssd ha ilyen lassu?)

2022. márc. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

#12 hat milyen gepet vettel?:D


akkor nem fogod megtudni milyen egy igazi ssd

na az eg es fold

van ami 2-3GB/s el dolgozik


nem semmi :D


valoban minden azonal betolt, par mp alatt a rendszer, progik

akarmilyenek


mig egy hagyomanyos satas meghozza sata portos ssd az minimalisan lesz csak gyorsabb, eszre se veszel majd semmit


azzal is a rendszer max par mp vel tolt be gyorsabban, a progik is max fele olyan gyorsan jonnek be szoval...


ellenben legalabb egy jobbfele sata ssd olcsobb altalaban

akar 1TB ost is vehetsz a hdd helyett, es az mar megondolandobb


amugy vannak PCIe ssd k is,

2022. márc. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

marmint voltak, vagy eppen bovito kartyat veszel


[link]



mert mar nem latok kimobdottan pcie foglalatba valo ssd ket

maga a m2 is pcie de megis mas kicsit


hagyomanyos pcie foglalatba is voltak regen


de jobb lett volna ha egs rendes alaplapot veszel, azon sem erdemes sporolni

es arra is figyelve hogy ne csak sata modot tamogassa m2 foglalat!

2022. márc. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
És ha pci adapterbe rakom az m2 ssd-t az teljesen ugyanolyan lenne mintha a lapba raknám?
2022. márc. 5. 16:02
 17/43 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

#16 gyakorlatilag igen

persze procin lapon is kicsit mulik a dolog


viszont egy adapter is penzbe kerul


most ha nincs meg geped sokkal jobb egy normalis lapot valasztanod mint egy plusz adaptert ami hibalehetoseg

csak peldanak linkeltem, nem tudom legjobb valasztas e ez az adapter

viszont ha meglevo lapod van akkor az is mas kerdes

de akkor teljes egeszeben uj a gep?

hdd cserelheto lenne? vagy csak plusz ssd n gondolkodsz?


csak nem tudtam eldonteni hogy lefutott mar a gepvasarlas vagy meg nem

2022. márc. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
Már lefutott csak ssdn gondolkodtam
2022. márc. 5. 16:31
 19/43 anonim ***** válasza:
100%
16/ ha olyan gépbe raksz nvme ssd-t (adapterbe) ami nincs erre felkészítve akkor nem fogsz tudni bootolni róla, csak adattárnak fogja felismerni egy futó win. Amelyik alaplap fel van készítve nvme ssd re azon (jellemzően) van M2 foglalat. Így az adapternek nincs értelme.
2022. márc. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor marad a HDD
2022. márc. 5. 17:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!