Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Feltétlen szükséges nekem az SSD?

Feltétlen szükséges nekem az SSD?

Figyelt kérdés

Összeállítottam egy új PC-t, amibe raktam 1 darab 1TB HDD-t. SSD-t nem.


Mindenhol írták fórumon, mikor segítséget kértem, SSD legyen az első a táp után, inkább spóroljam le valami más alkatrészen....


Mindig is HDD-t használtam, a 8 éves 500GB-os ősrégi agyonhasznált merevlemezem is simán fut még, el is raktam pótnak.


Még gépösszeállításnál is kérdezték a boltba, hogy-hogy nem kérek, és ha nem akarok költeni rá, inkább a HDD helyett vegyek egy 240-es SSD-t...


Nem vagyok otthon a témában, de mi hasznom lenne ebből?


Én nagyon türelmes ember vagyok, egyáltalán nem zavar a fél perces Windows betöltés, 1 perc is lehetne akár, PhotoShop-ot használok, játékok is vannak fent, de egyáltalán nem tartom lassúnak a betöltésüket, és nem látom értelmét, mi hasznom lenne belőle, ha szempillantás alatt előugrana, mert eddig ez engem sohasem zavart. Vagy ezt kell lényegében megfizetni?


A letöltések gyorsaságával is full elégedett vagyok, pikk-pakk lejön egy 50 gigás játék is a vinyóra.


Láttam már SSD-s gépet működni, de valahogy nem láttam semmi értelmét az én szemszögemből, azon kívül, hogy kétségkívül gyorsabb volt valamivel a HDD-nél.


Most bennem van a hiba, vagy valami SSD előnyt kihagytam, ami miatt mindenképp kellene vennem, mert ezt szajkózza nekem mindenki.


Köszi a felvilágosítást :D


2022. márc. 5. 14:08
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
Bármely satas jó megveszed beteszed kesz. Adat a hddn programok az ssdn
2022. márc. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
Hát…ugyanaz a játék (ugyanazon mentése) HDD-ről 1,5 perc alatt töltött be, míg m.2 SSD-ről ugyanez 7 másodperc volt. Ha ez számodra lényegtelen, akkor neked megfelelő a HDD, nincs miről beszélni.
2022. márc. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

És amugy játék közben pl a meccseket is könnnyebben betölti így multiba?


m2 biztosan nem lesz, mert sajnos benéztem lapvásárlásnál nem figyeltem erre hogy előny lenne.

2022. márc. 6. 01:28
 34/43 A kérdező kommentje:

Egyébként ez 100%, hogy semmilyen PCI adapter megoldassal nem tudom bootolhatova tenni az m2 ssd-t?


Egy gbyte H410m v3 lapom van.

2022. márc. 6. 04:31
 35/43 A kérdező kommentje:

Ezt találtam a hivatalos oldalán a lapom leírásában:


"NVMe PCIe Gen3 x4 2280 M.2 Connector"

2022. márc. 6. 04:55
 36/43 anonim ***** válasza:
SATA és NVMe SSD nincs akkora különbség mint HDD és SATA SSD között. NVMe SSD annyi pluszt nem ad. Nyugodtan használj SATA SSD-t.
2022. márc. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
55%

Azzal kezded hogy türelmes vagy egy 40 perces Windows frissítés amig lerohad a gép nem érdekel.


Utána fel nap és már a sata assd nem jó mert nem mindegy hogy 10 vagy 9 másodperc alatt jön be a Windows,.vagy az általad használt programok 8 vagy 8.8 másodperc alatt töltenek be.


Őrület.

2022. márc. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

#33

Azokat tölti be gyorsabban, amiket az SSD-n tárolsz. Például programok bootolása, egyjátékos mód mentései. A többjátékos nem a gépeden tárolódik, így ott nem fog számítani.

Ami viszont a HDD-n marad, az változatlan sebességgel fog betölteni.

2022. márc. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

#37


Ha már tízezreket dobalsz el valamiért, akkor az minél jobban mérhető különbség legyen a pénzedért, nem? Minek kötsz belém öreg, nem leszel előbbre...:D

2022. márc. 6. 11:35
 40/43 Vortrex ***** válasza:

Mivel a hdd mechanikus, ezért bekövetkezhet rajta egy olyan önlassító folyamat, amikor az adatokat a memóriába kell olvasni, de közben a memóriából a régi adatokat ki kell írni a lapozófájlba, plusz ha eközben letölt egy frissítést is, amik mind külön-külön sávon helyezkednek el, akkor a merevlemez olvasófeje csak a sávok között fog kattogni, és közben alig mozgat adatot. Ennek a hétköznapi jelensége, hogy a piros HDD led égve marad az előlapon, és a gép megfagyott fél percre, aztán mikor minden adat a helyén van, akkor újra feléled. Ez nem hiányzik senkinek.


Igaz, hogy windows 10 már nagyon jól bánik ezzel a jelenséggel, sőt 8-12Gb ram felett már lapozófájlra sincs nagyon szükség, ezért hdd-vel se lesz sokkal rosszabb az élmény, másfelöl meg ott van, hogy az ssd-k sem drágák annyira, szóval ez a párezer Ft megéri a garantált nyugalmat.


Még egyszerűbben, ha csóró vagy akkor jó lesz a hdd is, ha meg van rá pénzed, hogy egy fasza géped legyen, akkor meg ne az ssd-n spórolj...

2022. márc. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!