Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Feltétlen szükséges nekem az SSD?

Feltétlen szükséges nekem az SSD?

Figyelt kérdés

Összeállítottam egy új PC-t, amibe raktam 1 darab 1TB HDD-t. SSD-t nem.


Mindenhol írták fórumon, mikor segítséget kértem, SSD legyen az első a táp után, inkább spóroljam le valami más alkatrészen....


Mindig is HDD-t használtam, a 8 éves 500GB-os ősrégi agyonhasznált merevlemezem is simán fut még, el is raktam pótnak.


Még gépösszeállításnál is kérdezték a boltba, hogy-hogy nem kérek, és ha nem akarok költeni rá, inkább a HDD helyett vegyek egy 240-es SSD-t...


Nem vagyok otthon a témában, de mi hasznom lenne ebből?


Én nagyon türelmes ember vagyok, egyáltalán nem zavar a fél perces Windows betöltés, 1 perc is lehetne akár, PhotoShop-ot használok, játékok is vannak fent, de egyáltalán nem tartom lassúnak a betöltésüket, és nem látom értelmét, mi hasznom lenne belőle, ha szempillantás alatt előugrana, mert eddig ez engem sohasem zavart. Vagy ezt kell lényegében megfizetni?


A letöltések gyorsaságával is full elégedett vagyok, pikk-pakk lejön egy 50 gigás játék is a vinyóra.


Láttam már SSD-s gépet működni, de valahogy nem láttam semmi értelmét az én szemszögemből, azon kívül, hogy kétségkívül gyorsabb volt valamivel a HDD-nél.


Most bennem van a hiba, vagy valami SSD előnyt kihagytam, ami miatt mindenképp kellene vennem, mert ezt szajkózza nekem mindenki.


Köszi a felvilágosítást :D


2022. márc. 5. 14:08
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
20/ ez a legrosszabb amit tehetsz!
2022. márc. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy most megfelel neked a HDD sebessége. Aztán elkezdesz SSD-t használni és nem fogod érteni eddig miért szívtál HDD-vel :)
2022. márc. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

Használtam és láttam már SSD-s gépet (nem az enyémet). Annyira nem voltam hanyatt esve.


Egyedüli előny az volt számomra, hogy tényleg teljesen hangtalan.

2022. márc. 5. 17:30
 24/43 anonim ***** válasza:

Ha 30 program indul automatikusan azért nem mindegy hogy fél perc vagy kevesebb idő alatt már nyílik a böngésző, vagy várhatók negyed óráig ameddig összeszedi magát.

Kinek mi, számomra egy munkaeszköz és mindegy egyes perc nagyon fontos.

Az meg ne azon az 5-6 ezer Ft-n múljon, 15 ezer körül meg már kapni DRAM-os SSD-t ami meg telepítéseknél is iszonyat nagy előny.

Itt már nem erről van szó hogy hu de feláras, hanem hogy elég megfizethető és könnyen hozzáférhető, akkor minek szívassa magát az ember?

2022. márc. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 Vortrex ***** válasza:
81%
Neked semmi másra nincs szükséged csak egy ssd-re, meg fogja változtatni az éleded
2022. márc. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%
bár gondolom 25 darab válasz után újat nem mondok, de még ha egy leggagyibb és legolcsóbb 120gb ssdt vennél csak a rendszernek az is jobb lenne mint 0 ssd
2022. márc. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

De akkor a sata csatis is jó?


M2es biztos nem veszek, mert a lapom 1 hónapos és nem kezeli. Ezért nem cserélek, ennyit nem ér.

2022. márc. 5. 19:49
 28/43 anonim ***** válasza:

SATA-s is jó, de olyat vegyél amiben van DRAM.

MX350, Samsung Evo széria stb.

2022. márc. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
*MX500-as bocsánat.
2022. márc. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
SATA-s is teljesen jó persze, még így is sokkal gyorsabb mint a HDD.
2022. márc. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!