Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire jó a bootolás? Hol kell?...

Mire jó a bootolás? Hol kell? (kérdés túl rövid)

Figyelt kérdés

Veszek holnap egy gépet... monitor nélkül az van itthon... LEhet olyan hogy nem lesz jó a monitor hozzá? a másik hogy a bootolást mire és hogy kell???

Kissé ezekről hiányosak az ismereteim


2010. szept. 5. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Előfordúlhat hogy a monitorod nem jó hozzá,például ha

VGA monitorod van,de a PC-ben DVI csatis graff kártya.


Bootolás lényegében azt jelenti hogy egy általad kiválasztott eszközről indítod a gépet.

Ez alap értelmezettként a merevlemez,de lehet a DVD meghajtód vagy egy Flash drive is.

Ezzel a résszel jobban csak akkor kell foglalkoznod,ha több merevlemez van a gépedben,vagy Windows-t akarsz fel telepíteni.


Szerintem ha megjön a gép akkor dugd össze,kapcsold be és lépj hátra.Ha nem tölt be semmit vagy "operating system not found" vagy "boot device not found" vagy "boot failed" hibaüzenetet kapsz,majd akkor kell jobban bele merülnöd a bootolás rejtelmeibe.

Más esetben nem igazán...

2010. szept. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

A boot -ás = rendszertöltés


Az operációs rendszer (Windows, Linux, stb..) betöltődési folyamatát értjük ez alatt, miután a gépet bekapcsoltad esetleg újra indítottad.


A monitorod meg nagy valószínűséggel jó lesz az új gépedhez is.

2010. szept. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A bootolás az ugyanaz szgépnél ,mint az autóknál az önindítózás ,kell ahhoz ,hogy használni lehessen a technikát. Ott a kis önindítómotor indítja el a nagymotort,szgépnél a kis bios indítja el a (pl)nagy Windowst.
2010. szept. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm...

Hát én is remélem hogy jó lesz bele...

meg nem lesz gond a Biosban kell azt tudtam ... de ott mit kell nyomogatni?

2010. szept. 5. 19:29
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

Azt automatikusan csinálja egy meghatározott sorrendben, ami a BIOS-ban tudsz beállítani.

De ahogy így a szavaidból kiveszem, jobban jársz, ha hívsz egy hozzáértő ismerőst inkább a gép beüzemeléséhez.

2010. szept. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

LEhet...

Na majd megoldom majd

2010. szept. 5. 21:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!