Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD-k adatvesztésének elkerülé...

SSD-k adatvesztésének elkerüléséhez elég bizonyos időnként áram alá helyezni őket?

Figyelt kérdés

Hosszútávú adattárolásra tudjuk, hogy nem igazán alkalmasak az SSD-k. Nem is erre lettek csinálva. A hőméréséklettől függően csak bizonyos ideig képesek eltárolni a rájuk írt adatot. Itt pont ez van kifejtve: [link]

A kérdésem az lenne, hogyha újra áram alá van helyezve egy SSD, akkor ez az idő újraindul? Tehát ha mondjuk havonta áram alá van helyezve, akkor gyakorlatilag akár évtizedekig képes eltárolni az adatot? Vagy ugyanúgy el fog szépen lassan tűnni róla? Az SSD-k ezt tudják érzékelni?



2021. nov. 20. 01:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is nagyon érdekelne, én is olvasgattam ezután régebben, megnyugtató adatot nem találtam, elvileg (a logika azt diktálná), hogy "ekkor újraindul az az idő amíg tárolja az adatot", de tényleg jó lenne ezzel kapcsolatos adatot olvasni.
2021. nov. 20. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A cikk szerint újraindul, mert helyreáll a cellákban a feszültség.
2021. nov. 20. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Ez egy 2015-ös cikk. Mást is fel tudsz mutatni erről a témáról? Mert ugye "tudjuk" hogy nem hosszútávú adattárolásra lettek "csinálva" szerinted.
2021. nov. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha rákeresek a témára, a kereső által felkínált, lenyitható találatok is ellentmondásosak, egyik szerint kell áram az adatok megtartásához, másik szerint pedig nem, mert a flash megtartja. (ha jól értelmezem)
2021. nov. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem az a válaszadó vagyok, akinek ez szól, de:

"Ez egy 2015-ös cikk. Mást is fel tudsz mutatni erről a témáról? Mert ugye "tudjuk" hogy nem hosszútávú adattárolásra lettek "csinálva" szerinted."

Arra se lehet felmutatni semmit, hogy "igenis, alkalmas hosszútávú adattárolásra". Ha meg is említik, bizonyítékkal nem támasztják alá.

2021. nov. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Nem keresek most erre vonatkozó vizsgálatokat, de ennek ellenkezőjét egy régi cikkre alapozni nem tűnik értelmesnek.
2021. nov. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%
Ne melegítsd az M.2 pendriveot mikrosütőben és nem lesz baj...
2021. nov. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Is SSD Good for Long Term Storage: Past VS Now Last Updated July 07, 2021 [link]

Quick Answer: Is SSD Or HDD Better For Long Term Storage? [link]

2021. nov. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

hat nezd, ha a wint 5 évig nem installaljuk ujra akkor se vesznek el az adatok.

ez a része tuti. tehát ha áram alatt van 5 év múlva még jó. ezt tudom tapasztalatból.

Bár szerintem több is mint 5 év.

2021. nov. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Átolvastam szerintem az összes fellelhető cikket erről a napokban. Tényleg ellentmondásos infók vannak. Az mostmár biztos, hogy ha a cellák feszültsége csökken, akkor az SSD újraírja őket működés közben. Már csak az a kérdés, hogy ez automatikusan történik-e a háttérben, vagy esetleg csak akkor, ha meg vannak nyitva a fájlok. Mindkettő változatról lehet olvasni, nem tudom melyik az igaz.

Találtam 2 jó, a témához kapcsolódó cikket:

[link]

[link]

2021. nov. 20. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!