Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptopom lefagy időnként(10-...

A laptopom lefagy időnként(10-15 percenként) 1-2 másodpercig, amikor filmet nézek(pl VLC-n keresztül) vagy játszom, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretném a tanácsotokat kérni ezzel a problémával kapcsolatban, nem tudok rájönni, hogy konkrétan mi a probléma.


Viszont amit észrevettem, hogy amikor ez megtörténik a HDD használat felmegy 100%kra 1-2 másodpercig, vagy lehetséges inkább ez RAM probléma ?

Amúgy egy Acer nitro 5 ös laptopról lenne szó, 8 giga rammal és 256gssd/1tb hdd kombóval, windows 10 pro alatt.


A windows és a kisebb programok az ssd-n vannak, a többi hddn.


Elég hosszú ideje "tűröm" már ezt, azóta programokat/drivereket is próbáltam cserélni, de semmi.


Aki tudna ezzel kapcsolatban segíteni annak hálás lennék.

Köszönöm előre is.



2021. júl. 30. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem Ram probléma, de lehet hogy a HDD döglődik. A film és a VLC az SSD-n van? És hány GB RAM van benne?
2021. júl. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A film hddn, a Vlc ssdm van, A hdd az még aránylag uj (2 hónapos), mivel az első már megdöglött :D és garanciával kicserélték mind2 tárhelyet, 8 Giga ram van a laptopban.
2021. júl. 30. 22:13
 3/9 Haburc ***** válasza:
Lehet túlmelegedés is (proci videókártya). Ráférne takarítás, újrapasztázás. Még érdemes megnézni HDD Sentinellel a meghajtó kondíciókat.
2021. aug. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A proci és videókártya hőmérsékletét is folyamatosan vizsgálom, proci 80 felett sosincs, videokártya is max csk 60 fokos, mint írtam a tárhelyek azok újjak (de még az előzőekkel is hasonlóan viselkedett), vizsgálom őket manapság sokszor, mind2 100% on van.


Amikor frissen vettem a laptopot akkor is ilyen volt (sőt rosszabb).

Egyetlen egy dolgot változtattam a laptopon mikor vettem, a BIOS-ban a SATA MODE-ot átváltotam AHCI-ra, mert amúgy nem ismerte volna fel az Ssd-t.

2021. aug. 2. 13:09
 5/9 MGéza ***** válasza:
Milyen felbontású filmet nézel? FHD, 4k esetén elképzelhető hogy lemarad a HDD és addig akad amíg felpörög és olvas. SSD célszerűbb lenne meglehet, de ezt egyszerű ellenőrizni: Rámásolod a mostanira a filmet, ha nem jön elő a jelenség ez a helyzet. Egy jó SSD is sokat bír, de az is segíthet ha letiltod az energiagazdálkodásnál a merevlemezek kikapcsolása opció. Ez Win 10 előtt az asztalról érhető jobb klikkel, Win 10 esetében picit komplikáltabb és nem is lehet a meghajtók kikapcsolását teljesen letiltani, de adhatsz neki olyan időtartamot hogy gyakorlatilag sosem fog filmnézés közben leállni a vinyó.
2021. aug. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Morzsi007 ***** válasza:
Olyan, mintha a HDD leállna és, mikor megáll a film 1-2s-re, akkor indul újra, nem hallasz felpörgést, hogy akkor indulna be a HdD?
2021. aug. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Energiagazdálkodási lehetőségeknél nézd meg, hogy ne kapcsoljon ki a hdd
2021. aug. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók.

Filmeket több felbontásban néztem avc 264/hevc 265 kódolással stb,a film az egy secre megáll és majd ilyen..."kockás minőséggé" alakul pár másodpercig, játékoknál is van hogy 10 éves játékoknál (akár full grafikán akár nem), vagy uj játékoknál is ugyan ezt csinálja, 1-2 sec-re lehet megáll vagy nem tudom mit csinál, de 100%-ra felmegy a hdd használat aztán vissza egyből 0-ra vagy picit magasabbra (kb minden 10s-60s között).

Most átállítottam a merevlemez kikapcsolását sohára, megnézzük mi fog történni.


Köszönöm a válaszokat.

2021. aug. 9. 20:17
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát, sajna nem oldotta meg a problémát, megpróbálkozok majd később ram bővítéssel hátha. Azért köszönöm, aki próbált segíteni :)
2021. aug. 10. 17:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!