Ennyire darabokra szedni egy számitógépet érdemes?
https://www.youtube.com/watch?v=-yhUPfDslcE
A winyo nem jár adatvesztésel,ha annak is kimossuk a belsejét és még azt is darabokra szedjük?
Eleve ez egy troll video. Szigorúan tilos vízzel tisztítani elektronikus alkatrészeket! Korrózió, zárlat stb.
Azon túl nem a vinyót szedi szét, hanem az optikai meghajtót.
A vinyót nem is lehet csak laboratóriumi körülmények között bontani. Képes egy nagyobb porszem is tönkre tenni.
"Azon túl nem a vinyót szedi szét, hanem az optikai meghajtót."
Vagy nem nézted meg elég alaposan a videót vagy.. :D
Kérdező:
ez nettó hülyeség így. Van pár dolog ami amúgy simán menthető és nem korrozív oldószerben nyugodtan tisztítható. De HDD-vel, CDrommal meg ilyenekkel én nem küszködtem volna egy percet sem, ezek mind filléres dolgok - nálunk. Ott ahol a patakban mosság a gépházat... :D
Amúgy jó kis clickbait címe van, 30 éves i5-3450 mi? xD xD
Azért az távolról sem igaz, hogy a víz azonnal szétamortizálna mindent. A tartós nedvesség az, amit kerülni kell. Attól, hogy lemosol valamit, nem fog elkezdeni rozsdásodni. Csak ügyelni kell a megfelelő szárításra.
Az is önmagában baromság, hogy ne lehetne elektronikus alkatrészeket vízzel tisztítani. Áram alatt levő elketrészt nem érhet víz. Nem maga a víz okozza a problémát, hanem a rövidzár, amit a víz (pontosabban: a csapvíz) okoz.
Túlvagyok már jónéhány ramaty állapotú kidobott, vagy évek óta pincében senyvedő gép helyreállításán. Ezekben áram garantáltan nincs (legfeljebb ha a CR2032-es gombelemben van némi feszültség, de azt kiveszed, és az sem jelent problémát), szóval nyugodt szívvel lehet vízzel tisztítani. A víz lágyításáról nem árt gondoskodni, ezért például van, aki megdöbbentű módon mosogatógépben szokta tisztítani a koszos régi alaplapokat. Groteszk dolog, de működik. Én mondjuk inkább a szappanos vizet szoktam előnyben részesíteni, utána meg az enyhén ecetes vizet (az ecet oldja a meszet, ami enélkül kicsapódhatna a felületén, és így vezetési problémákat okozna), kevésbé koszos dolgoknál meg inkább a víz+izopropil-alkohol kombót használom. Természetesen a szárításra különös gondot kell fordítani, főleg olyan eszközöknél, ahol a víz meg tud bújni a kisebb résekben.
A kompresszor viszont semmit nem ér, ha a kosz rá van száradva az eszközre. Sőt, néha még árt is, hiszen az apróbb alkatrészeket leszakíthatja.
Ettől függetlenül ez a videó nem teljesen korrekt. Igen, az a merevlemez, amit mosószeres vízzel megsikál 6:12-nél, az egyáltalán nem optikai meghajtó. Igen, ezzel valószínűleg maradandóan tönkretette azt. Az sem stimmel, hogy gombelemmel együtt dobta vízbe az alaplapot. (Bár 30 év után könnyen lehet, hogy abban egyetlen millivolt feszültség sem volt már. De ettől függetlenül ilyet akkor sem csinálunk.)
Aztán persze vannak még furcsaságok a videóban. A Foxconn G31MV alaplap nem 30 éves, hanem 13. Azért nem mindegy. :) Így persze a végén a Win10 nem annyira megdöbbentő, csak ugye a 30 jobban hangzott, mint a 13... Bár esélyes, hogy nem ennek a gépnek a képét látjuk a monitoron, egy 13 éves gép merevlemezzel (nyilván nem azzal, amit előtte megmosdatott) nem fog ilyen gyorsan betölteni.
Az a vicc, hogy ebből egy értelmes, korrekt videó is lehetett volna, ha nem megy át ilyen nézettségvadász kamu hülyeségbe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!