Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki PC összerakásban/vételb...

Valaki PC összerakásban/vételben tudna segíteni? Biztos sok ilyen kérdés van, de nekem ez lenne az első saját PC-m.

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az előre összerakott PC-k és az alkatrészek is túlárazottak mostanában, de ha tovább várok talán még ennél is rosszabb lehet a helyzet. Gamer laptopot nem szeretnék venni, de ha jól láttam azok pont hogy olcsóbbak most.:(


Kis keresgélés után rátaláltam Foramax nevezetű oldalra, ami árban ugyan kedvező, de elég sok negatív véleményt olvastam róluk: [link]

Valaki ismeri őket? Mik a tapasztalataitok? Szerintetek megpróbáljam?


Pedig a pcpartpicker szerint a konfigok jók amit ott árulnak(táp és alaplap adatokat is feltüntették a leírásban!), de most elbizonytalanodtam.


Egyébként gtx 1660-as szériában gondolkodom, mellé i5-10400F-et és természetesen 16 GB RAM-ot. Tudom, hogy már ez is nagyon elavultnak számítana, de olyan csillagászati összegeket amik most vannak nem tudok megfizetni, ennél lejjebb meg nem adok. Mint azt már említettem, soha nem raktam még össze PC-t és csak 300-350 K-t tudok rááldozni az egészre (monitort nem számolva), szóval gondolom a saját kezűleg összerakás felejtős számomra. Tudna valaki segíteni?



2021. okt. 26. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha még sosem raktál össze PC-t, akkor ne egy ilyen drága konfiggal kezdd. Minimális összegért(sőt, néhol ingyen is) összerakják neked az általad kiválasztott alkatrészekből és még tanácsot is adnak azok összeválogatásához.
2021. okt. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

elsosorban ipon vagy pcx rol lenne jo rendelned meg ott olvasgatnod vagy videoznod


formax az nem egy nivos hely,

kesz konfigokat meg sehol se erdemes altalaban, ha csak nem tenyleg olyan amit szakmaban forgok ajanlanak

prohardver en is erdemes olvasgatnod

2021. okt. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

"olcsobb" a laptop de nem is olyan a teljesitmenye es a hutese

akkor tenyleg olcsobb?

2021. okt. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

mire hasznalnad?

felbontas? Hz?

fps elvaras?


pl ac valhalla

resident evil vilage

cyberpunk

?

2021. okt. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4-es azért írtam ezt a konfigot, mert azért a mai játékokat még elfogadható szinten futtatná. A Ray Tracing stb nem érdekel. Mint ahogy te is írtad Valhalla, Odyssey, Cyberbunk 2077, Red Dead Redemption 2, Baldur's Gate 3 stb-re használnám elsősorban. Felbontás 1080p lenne, 75 hz-es monitorral és ugyanennyi elvárt fps-el. Véleményem szerint ezekhez több nem kell. Az Ipon és PCX gép összerakóját néztem ha arra gondoltál, de így is bődületesen sokra jönne ki kb olyan 450-500 k körül jó esetben.


Vagy azt mondjátok vegyek ebből a pénzből olyan konfigot, ami most ennyi pénzből elérhető számomra PCX/Ipon-ról és majd ha lemennek az árak veszek bele jobb processzort/videokártyát stb? Amennyiben egyáltalán lejjebb mennek még valaha az árak...

2021. okt. 26. 15:53
 6/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

#5 szoval formax ajanl ujan teljesen uj gepet ami 300-350 kozotti es ezekkel a spackokkal bir, haszbalatra keszen? Talan meg winnel is?

es ugyan ez legolcsobban ipon/pcx en 150 el dragabban jon ki?


te tudod megeri e neked a kockazatot

meg mindeg erdemesebb lehet a vga t hasznaltan keresni

hardverapro.hu

ha ugy benne lennel 350 be vele

de ha ugy sem vagy benne akkor elgondolkodnek

max kerdea hogy nagyon olcson tud sok osszerakos arulni gepeket, de ez elege gyanus valami nem stimel ott


persze mint mas kerdesnel is irtam lehet azert van mert nagyon reg valsag elott vettek alkatreszeket igy viszonylag nem vesztenek rajta

tehat joesetben csak "porosodo" geprol van szo

de lehet rosszabb eset is


75fps azert amiket emlitesz ott a legtobbnel 60 jo ha meg lesznstabilan, persze beallitasokkal szorakozva valami lehet menni fog 75 el is fixen

2021. okt. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

raneztem formax oldalara es hat 1660 al nem latok semmit

1650 az nagyon nem ugyanaz!

es 1650 bol is tengernyi valtozat van nem pusztan kicsi orajel meg hutes tekinteben

nagyon sok fele variaciot kiadtak belole van jo gyenge is

De a legerosebb is mesze van 1660 tol


viszont arban legalabb ugy lattam egyik sincsen 300 felett sem


te hol talaltad a 1660 ast es mennyiert kb.?

2021. okt. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

van egy picivel 350 felett amibe AMD 6600 van

az jo lenne vga teren foleg mivel nem annyira regen jott kis es ha megnezed a legolcsobb 250 mashol ebbol a vga bol

ez is gyanusnak tunik

persze ha veletlen beszerzik amit kezdoarnak megadtak 329 dollar az 100-120ezer Ft kb....

Vagy legalabb koztes arban

csak hogs sikerul nekik ilyen jol beszerezni akkor miert nem a leghiresebb boltunk?


ami 10400f 16gb es 1650 es abba viszont a tapot nem irja le normalisan

es az hogy gamer (a tap) egyaltalan nem javit a bolt minositesen

2021. okt. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

legalja lapot nsomjak bele

A400 hulladek ssd t mikor az A2000 alig dragabb es markanis ugyan az

sajnos biztos tulcsorditotta kingstone A400 gyartasat hogy ennyi van belole, talan a fold minden emberenek jutna belole 2 es meg boven maradna akkor is a raktarakban

2021. okt. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Náluk láttam egy pár napja 1660-at, gondolom azóta elvihették és ezért nem látni már. Azért tettem fel a kérdésemet, mert gyanús volt, hogy hogyan tudták olcsón ezt beszerezni és 350 K körül árulni az egész konfigot. 1650-t nem szívesen vennék, mert az még a Skyrimet sem tudja max beállításokkal futtatni.
2021. okt. 26. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!