Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kezdjek el számítógépet...

Hogyan kezdjek el számítógépet összerakni saját magamnak?

Figyelt kérdés

úgyértem,hogy most már eljött az az idő számomra, mikor én szeretném megrendelni az alkatrészeket internetről majd azokat egy gépházba beszerelni őket,tudtommal nem olyan nehéz,csak azért érteni kell,hogy mit,hogy....most a nagyon alapot értem meg minden csak nem mertem sose piszkálni semmit nehogy elcsesszek bármit, szóval azt szeretném kérdezni,vagy tanácsot kérni,hogy szerintetek,hogy gyakoroljam azt,hogy számítógépet összeteszek bekötögetem a dolgokat összedugdosom tápot,alaplapot,mindent valami kiindulási pontot tudtok mondani?


nagyon megköszönném, és kérlek ne mondjátok azt,hogy vigyem számítógépboltba ha nem értek hozzá,de pont ezt szeretném megtanulni,hogy magam ura legyek és összetudjak tenni egy átlagos számítógépet


KÉRLEK SEGÍTSETEK köszönöm előre is!



2014. okt. 2. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
akkor kezd egy gagyival amit nem baj ha tönkreteszel.. esetleg kérj meg egy ismerőst.. én teljesen új gépet nem próbálnék meg beáldozni erre..
2014. okt. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tengor ***** válasza:
#1-el értek egyet. Szedj szét és rakj össze pár régebbi gépet!
2014. okt. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nekem ment először is... csak annyi hogy az egyik ram modult véletlen nem toltam be eléggé..


Normális magyar videót nem találtam,de angol van:

https://www.youtube.com/watch?v=0bUghCx9iso


Ha nagyon kuka vagy hozzá (nem sértésnek szánom) akkor vidd el a komponenseket egy szervizbe vagy kérj meg mást.

2014. okt. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vegyél bagóért egy működő PII PIII as gépet, és gyakorolj azon.


Nem beszélek a levegőbe, mert én is megfizettem a tanulópénzt!

2014. okt. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Élmény a gépépítés mikor saját magad pakolod össze a cuccokat, kb olyan ez mint kicsit régen a legózás volt számomra egyszerűen imádom, mind2őt mái napig :D


Egyébként szervizbe is sokat megmutatnak mit hogy kell, de legtöbbet youtubeos videókból tanulhatsz, valamint a már leírtak alapján vegyél 8-10k ból egy p4est azt szedd ízekre meg rakd össze vagy 2x és jóleszel

2014. okt. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget!


és a videóban mi az amit a csávó a kezére köt?

2014. okt. 5. 10:02
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Jelentősen csökkenti annak az esélyét hogy kisüsd a géped valamelyik részét (pl. főképp az alaplapot).


Kisütés:

Ha elektrosztatikusan fel vagy töltődve és hozzáérsz valami érzékenyhez (pl. alaplap).. azt nem szokta szeretni.

Fent áll az esélye hogy kisül,ez a csuklópánt meg jelentősen csökkenti az esélyét.

2014. okt. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
valójában komolyabb cégeknél se mindenhol használják.. ha nagyon parázol tedd a karodat a számítógép házára ugyanúgy földel mintha pánt lenne rajtad :D
2014. okt. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez is igaz.. én parázok... jobb félni mint megijedni :P
2014. okt. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!