Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használ valaki saját összeraká...

Használ valaki saját összerakású PC-t UEFI módban?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért?

2014. máj. 15. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi az az UEFI mód?

Próbálok rájönni, de nem megy...

UEFI-t (BIOS v2?) láttam már elvileg...

2014. máj. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Amikor az UEFI nem BIOS kompatibilis módban fut. Előtelepített Win8-ak alatt elvileg standard ez, de házilag nem sikerült felraknom, pedig több, tök azonos tartalmú leírást végigkövettem (volt kézi és Rufus), szoktak sikerülni az ilyen terveim könnyen évek óta (Arch Linux a kedvencem, nem velem lehet a gond), tavalyi az alaplapom, és semmilyen részletet nem hagytam ki (frissen gpt-re inicializált vinyó, legelső sata port, minden), legfeljebb annyi lehet, hogy az AsRock B85M Pro4 még 1.90-es rommal se hajlandó bebootolni a pendriveról UEFI módban a win8 image-et, vagy se én, se a Rufus nem jól csináljuk az uefi mappába másolgatást. Az iso lehet, hogy nem vanilla MSDN, de közkedvelt, teljesen megbízható forrás (DW), elméletileg szervizes körökben is rengetegen használják, nem kéne baj legyen. Lehet mégis az a gond? Ki mit tapasztalt ezzel kapcsolatban?
2014. máj. 16. 15:25
 3/3 A kérdező kommentje:
Az UEFI egyébként olyan BIOS, ami 64 bites, moduláris és nem felülről kompatibilis a jó öreg BIOS-szal, külön kompatibilitás-modulban kell implementálni a BIOS módot, ami ugyanúgy tele van hardcoded 16 bites ősmaradványokkal, fix címzéssel, meg én se tudom még mennyiféle sátáni találmánnyal.
2014. máj. 16. 15:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!