Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lenovo Legion 5 (82AU) dedikál...

Lenovo Legion 5 (82AU) dedikált GPU nem megy az oldaláról letöltött VBIOS frissítése után, mit tegyek? (több infó lent)

Figyelt kérdés

Pontos laptop: Legion 5-15IMH05 (Lenovo) - Type 82AU

Ezt a 2 frissítést töltöttem le (screenshot): [link]

ezek a driverek itt érhetőek el: [link]

Utánanéztem és a N18P-G61 N18P-G62 nem teljesen megegyező videókártyák, én először az elsőt telepítettem utána nem volt gond, majd a másodikat is telepítettem ezután viszont már egyáltalán nem működött a dedikált Nvidia Geforce GTX 1650 Ti. (Ezekután nem tudtam az elsőt újra telepíteni.)


Sajnos backupot nem készítettem, mert azt hittem nem lesz gond ehhez a laptophoz tartozó frissítésektől.

NVFlash-el sikerült feltelepítenem ezt a VBIOS-t: [link]

Ami azt eredményezte, hogy csak a HDMI csatlakozón ad képet, viszont a dedikált GPU-n, viszont ezelött csináltam már backupot ahol csak az integrált működik.

Viszont a laptop belső kijelzője egyáltalán nem érzékelődik.

Mit ajánlotok, vissza telepítsem azt a backup VBIOS-t ahol csak a belső kijelző működik, vagy keressek valakit azonos modellel, hogy küldje át, vagy szervízbe küldeni? A laptop még garanciás a rózsaszín szolgáltatónál. Előre is köszönöm a segítségetek.


GPU-Z Screenshot: [link]



2021. szept. 25. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Az a gond,ahogy elnézem, egyszer felraktál egy 1650 TI biost aztán egy sima 1650-es biost is. Ezért nem megy most.
2021. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Valóban lehetséges. Azt hittem az a 2 VBIOS frissítés ugyan ahhoz tartozik, csak egy következő verzió.

Most jelenleg úgy működik a laptop, hogy a külső HDMI-vel gond nélkül megy a monitor stabilitási gondok nélkül a dedikált GPU-val, csak mint ahogy elmondtam egyáltalán nem érzékeli a belső kijelzőt, viszont látszik az integrált GPU eszközkezelőben.

2021. szept. 25. 19:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Az oldalon lehet látni,hogy a két bios dátuma ugyan az. Tehát nem frissítés,hanem -gondolom- 2 tipsú vga kártyával is kiadták ugyanazt a modellt.
2021. szept. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 CspCsj ***** válasza:

Gyorskeresésre talán ez éppen ugyanilyen:

[link]

2021. szept. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És valószínűnek tartom,hogy gariban nem fogják ezt megcsinálni.
2021. szept. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4. válaszolónak: Igen pontosan ez a típus.

Köszönöm az eddigi válaszaitokat!

Ki írtam még egy csoportba, esetleg ha van benne ilyen típusú laptoppal felhasználó egy GPU-Z általi VBIOS exporttal általuk talán még megmenthető, mert azt NVFlash-el fel lehet flashelni, viszont a lenovo oldaláról letöltött exe-ket nem. Szerintem csak ez a harmadikfeli VBIOS tehet be a belső kijelzőnek. Egyelőre örülök, hogy a külső monitorral működik gond nélkül a figyelmetlenségem ellenére.

2021. szept. 25. 20:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nem garanciális hiba, de pénzért megjavítják. A HDMI port van a dedikált kártyára drótozva, a kijelző az integráltra. Amelyik kiesik, az a kijelző (port) inaktív.
2021. szept. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 CspCsj ***** válasza:

#6:

Azért írtam, hátha a hirdető pár klikkelést bevállalva elküldi a VBIOS-t, - vagy ha a közelben vagy, akkor elugrasz és megcsinálod magad.

(segítenék, de nincs ilyen laptop az ismeretségi körben)

2021. szept. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8:

Nagyon szépen köszönöm a segítséged, írtam is neki!

2021. szept. 25. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!