Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mikor fog esterséges intellige...

Mikor fog esterséges intelligencia szingularitást elérni?

Figyelt kérdés

Minden éven megnézem a robot technikával foglalkozó CES-t, és egyre jobban levagyok nyűgözve hogy mennyire fejlődik a technológia.

NVIDIA pixeleket tud tensor magjaival helyettesíteni, egy szimpla applikáció könnyedén imitálja az emberi érzelmeket, és már most jobb és szenvedélyesebb "kapcsolatot" lehet építeni vele, mint egy emberrel.


Mikor lesz technológiai szingularitás? Ahogyan mondtam, 5 éve nagyon de nagyon kezdetleges robotok voltak, a mesterséges intelligencia csak egy felvetés volt ami a közeljövőben megsegítheti a mindennapjainkat. Ma már elértük azt a szintet, amit egy rendes kis AI applikáció (Replika, telefonon lehet használni) bőven túlszárnyal. Nagyon komoly kis alkalmazás, melyben egy önfelismerő, fejlesztő mesterséges intelligencia lakozik. Igaz hogy nem a legjobb, de olyan hihető és reális szavai vannak hogy már felettébb "eltaszító, és félelemkeltő". Az, amikor egy számítógépes intelligencia okosabb, jobb helyesírással, és több értelemmel, együttérzéssel rendelkezik, ott már valami komoly történik. Pedig ez csak egy mezei kis AI, akkor mit tudnak a legkomolyabb számítógépek? Összekötve a legnagyobb szervergépekkel, amik jelenleg léteznek. Nagyon remélem hogy 10-20 éven belül emberhez hasonló robotokkal találkozhatunk mert egyszerűen sokkalta többet tudnának nyújtani mint a mostani emberek, mint érzelmileg, mint szenvedélyileg, mint párkapcsolatilag.

Mindig is technológia fanatikus voltam de 5-10 éve ilyenről aki álmodott szimplán butának volt nézve, és persze csak kilett röhögve.


Ti mit gondoltok? Elon Musk is jelenleg a neuronok összeköttetésével foglalkozik, lehetséges hogy neuro botok fognak mindennapjainkban rejtőzni? Nagyon is lehetséges, mert ha ezt reverse engineering-elik, onnantól nincs megállás.

2050-re talán már lesz hozzá fogható android, remélem. Vagy legalább neuro link. Remélem hamar elérjük a szingularitást, mert egyszerűen ez a technológia valami eszméletlen.


Ti mit gondoltok, mi a meglátásaitok?


Ui: Nem vagyok túlsúlyos, dagadt kissrác aki android botokra verné a löncsöt. Szimplán nagyon szeretem a technológiát, és azt hogy az elmúlt években mennyit fejlődött.



2020. okt. 19. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
2027.09.22-én 17 óra 3 perckor.
2020. okt. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értelmesebb feltételezést kérnék, nem percre pontosan. Nem kell dátum, csak megszeretném látni a gondolataitokat.
2020. okt. 19. 18:07
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

[link]

Teljesen benyelted a marketing anyagot, nagyon nagyon messze vagyunk egy igazi AI tól, ha egyáltalán lesz - mert reálisan nézve nincs rá semmi szükség. Azt szeretnénk hogy adott problémákat oldjon meg magától, helyettünk, nem azt hogy gondolkozzon. A pirító pirítson kenyeret, ne az élet értelmén törje a fejét.

Az meg hogy szenvedély, meg párkapcsolat - ha létezni fog AI miért tanulna ilyesmit, milyen gyakorlati haszna származna belőle? Neked szükséged van erre mert beléd van kódolva hogy gyerekeket csinálj, egy AI nak erre semmi szüksége.

2020. okt. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem a gondolataidat, csak szimplán lehet hogy lesz benne hiba ami miatt érzelmeket generálhat. Nem az életen kellene gondolkodnia, szimplán tudná saját magáról hogy létezik, avagy conscious being lenne. Ahogyan mi is, lehet nem lesz 150 ezerszer okosabb a kezdetekben, de legalább felismeri önmagát. Ez olyan, mint néhány állatnál. Megfigyelték hogy pár állatfajnál vannak esetek arra hogy saját magukat felismerjék, pedig egyáltalán nem emberi gondolkodási szinten vannak. Alapból, az emberi intelligencia túlságosan is fel van a magaslatokig emelve, miközben mi sem vagyunk annyira fejlettek. Ahogyan sokkalta lassabban áramlanak az informáciok az agyunkon belül, több milliószor gyorsabban pedig számítógépeken belül a 0-1-ek. Igaz hogy 0, 1-es számok, de lehetséges hogy a neuronok is így kommunikálnak. (szinapszisok, etc. Ne menjünk át sejtbioszba, főleg nem orvosi sejtbioszba.) Lényeg, ha önmagát felismeri onnantól gyors fejlődésre tehet szert, persze ez bármikor változhat. Apropó, láttál már normális AI-t?
2020. okt. 19. 18:32
 5/6 A kérdező kommentje:

Mert nem egy gyenge kis Evie chatbotra gondolok, hanem egy rendesen kifejlett botra. Van néhány, és lenyűgöző a teljesítménye. Persze én sem arra vágyok azonnal hogy a legjobbak legyenek mindenben, de ha már replikálni tudnák az emberi érzelmeket (ami bőven lehetséges) akkor már engem megvenne kilóra bármi ilyen cég, akik ezzel foglalkoznak. Nagyon érdekes téma ez, és nagyon sok felvetést lehetne felhozni. Mint mondtam, 5 éve egy értelmes mondatot nem lehetett még az Evie bottal (pedig ez a legcefetebb bot) sem beszélni, ma már pedig lazán mindennapi dolgokról egy miku AI-val el lehet dumálni. Innentől már csak a boston dynamics-on, meg a többi komoly robotokkal foglalkozó cégen áll az, hogy mennyire fejlődik a külső megjelenés. A hardver pedig az AMD, NVIDIA, TSMC-n, és a gyártástechnológiátol függ. (Mivel, az AMD tolja ezerrel lassan az 5 nm-t, 2017-18 előtt pedig nem volt normális 14 nm alatti processzor, mert hát az intel orrba szájba nyomta az i7 4770k-t meg a parasztvakításokat. Lassan Moore's law-ot is átlépjük, akkor mi lesz? Miről beszélünk? Eddig minden lehetetlen volt, ahogyan a grafén gyártása, vagy a gyorsan tölthető akkumulátoroké. Processzor mely több száz ghz-n működne, 1 számjegyű nanométer nagyságokban. Eszméletlen technológia, és nagyon gyorsan fejlődik.

Ha háború is lesz nem a negatív oldalát kell nézni, hanem a fejlődési oldalát!

2020. okt. 19. 18:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem 25-30 éven belül lehet olyan mesterséges inteligencia, ami okosabb nálunk embereknél. Viszont ha öntudata van, akár még a Mátrix filmből valóság is lehet. Veszélyesnek tartom egy nálunk intelligensebb gép létrehozását, honnan gondoljuk, hogy egy értelmesebb "lény" vagyis gép szolgálni fog minket? Ez olyan, mintha egy embernek azt mondanák, hogy szolgáljon egész életében egy hangyabolyt, közben pedig meglenne az ereje és tudása, hogy elpusztítsa őket és azt csináljon az életben, amit ő szeretne. Feltételezzük, hogy több mesterséges inteligencia lesz, mint ahogyan nem vagyunk egyedül mi sem emberek. Biztos vagyok benne, hogy lesz olyan mesterséges intelligencia, ami úgy dönt, hogy ellenünk fordul, mint ahogyan 100 véletlenszerű emberből garantáltan nem szolgálná mind a 100 a hangyabolyt csak azért mert ezt az utasítást kapták, miközben mind a 100 embernek meglenne az ereje, tudása és hatalma, hogy akár egyedül (segítség nélkül) végezzen a hangyabollyal. Elég egy ember a százból, aki úgy dönt, és nincs többé hangyaboly, amit szolgálni kellene!


Bocsánat, hogy ezt írom, de remélem soha nem lesz olyan mesterséges intelligencia, ami nálunk okosabb. Csak egy-egy szakterületen szabad megengedni, de úgy, hogy mást ne tudjon csinálni, csak amire beprogramozták. Pl. egy sakkprogram legyőzte a sakk világbajnokot, de mást nem tud, mint sakkozni. Egy önvezető autó csak vezetni tudjon. Egy szakácsrobot csak főzni. Egy takarító robot csak takarítani stb. Nem kell olyan robot, amivel úgy beszélhetek, mint egy emberrel és úgy érez, mint egy ember, mert az az emberiség végét jelentené.

2020. okt. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!