Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitor vásárlás előtt mire...

Monitor vásárlás előtt mire kell a legjobban odafigyelni? HELP!

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok, hogy 144Hz és kijelző válaszidő (ms) az 1 legyen.

De milyen panel legyen? IPS? TN? VA? Melyik a jobb melyiknek mi a hátránya, előnye?

ASUS parti vagyok 80-130ezer Ft-ért gondoltam volna. 144 Hz és 1 ms válasz idejűre gondoltam.

Van valakinek valamilyen típus ismerete?



2019. nov. 3. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:

A válaszidő, mint specifikáció nem jelent semmit, mert nincs szabvány szerint meghatározva, hogy melyik két szín közötti teljes átváltási időt kell nézni. A laikusok meg rendszerint összekeverik a késleltetéssel, de semmi köze nincs hozzá.


Mindenesetre a TN panelnek két hátránya van: rossz betekintési szög és rossz színhűség. Akkor problémás, ha grafikai munkát végzel, vagy ha többen ültök a monitor előtt filmet nézni. Az IPS-nek meg az a hátránya, hogy drága és rossz válaszidővel rendelkezik, ami például sportközvetítéseknél vagy videojátékoknál problémás, mert jelentősen rontja a vizuális élményt (nem a késleltetés nő, hanem a ghosting!).


Az LCD kijelzők közül a TN panel a legolcsóbb, mert ez a legrégebbi, legkiforrottabb technológia. Emiatt teljesen unfair összevetni az IPS-sel, mert olyan magas ársávban olyan jó TN paneles megoldásokkal lehet találkozni, hogy előfordulhat, hogy jobb minőségű képet ad vissza egy drágább TN, mint egy olcsó IPS. Szóval én azt javaslom, hogy ne a specifikációk alapján nézd a monitorokat, hanem nézz összehasonlító teszteket.

2019. nov. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2019. nov. 3. 18:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyébként jobb ha azt is tudod hogy magát a panelt nem az Asus és tarsai gyártják hanem Samsung meg Au Optronics pl.


Én VA panelt vennék ha tesztem alapján is elfogadható a válaszideje. Majdnem olyan jó a színhűségük mint az IPS paneleknek viszont jóval jobb a kontraszt arányuk. Engem pl sötétben zavar a TN és IPS ek inkább szürkés feketéje.

2019. nov. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem tn-nel, és ips-sel van tapasztalatom.

Tudtommal, főleg ekkora ársávban 144Hz-es képernyő inkább tn-ben van, meg kis válaszidejű. Az ips-nek sokkal szebbek a színei.

Én pár hete vettem új monitort (33k), nem játszom, irodai munkára, programozni, ilyesmikre kell, inkább a minőség volt fontos, és mindenképpen ips-t akartam. Laptopom képernyője is az, és elég durva szerintem az előzőhöz (tn) képest, sokkal szebbek a színei.

2019. nov. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a videót mindenképp ajánlom, minden benne van, amit tudnod kell:

[link]

2019. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez a linkelt videó HATALMASAT segített! 1000 hála neked és a videó készítőjének.
2019. nov. 4. 14:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!