Processzor, memória és tápegység vásárlásánál mire kell odafigyelni?
Nem értek hozzá egyáltalán, viszont a gépem már elég régi, úgyhogy most már muszáj lenne fejlesztenem. Nincs rá túl sok pénzem jelenleg, szóval nem highend cuccokra vágyom, csak már szinte semmi sem fut rajta normálisan. Új videókártya már van.
Szóval a kérdésem lényege. Pl ha processzort veszek mire ügyeljek? Honnan tudom, hogy kompatibilis lesz-e a gépem többi hardverével? Tápegységnél csak azt kell nézni, hogy hány wattos? És a ramnál? Mert hiába írtam be hogy DDR4, azon belül is van sok fajta, mi köztük a különbség? Mindegyik kompatibilis lenne?
Előre is köszönöm a segítséget.
A legfontosabb mennyi pénzed van jelenleg, ez az a tényező ami sok mindent befolyásol első lépésben..
1. Mivel irtad h nem kivánsz HighEnd PC-t épiteni ezért én neked jobban ajánlom az AMD Ryzen-t ár/értékarányban verhetetlen..
Mivel Ryzen konfigot fogunk épiteni ezért az AM4-es foglalat, ami DDR4..
Először menj fel és nézd meg a CPU árait majd, kerettől függően válasz egy Ryzen CPU-t - de úgy csináld hogy kell egy alaplap,memória,tápegység..
Miután megvan néz egy alaplap, A320 chipset estén A második generációs CPU-nál már kell bios update erre ügyelj a legegyszereűbb lesz ha irsz megint..
Elsőre válasz egy alaplapot és CPU-t aztán irj.
Szia!
Processzor vásárlásnál arra ügyelj, hogy milyen foglalatú alaplapba megy bele, és ennek megfelelően válassz. Specifikációk alapján a magok és szálak száma, cache, ha neked fontos, akkor még a fogyasztás. Érdemes teszteket nézned, hogy lásd, mennyire melegszik, hogy esetleg új hűtő kell-e, vagy hogy alapból jár-e hozzá.
Memória vásárlásnál, ahogy írtad, DDR4-eset keress, márkák szerint eltér. Magas órajelűt keress, ha az alaplapod támogatja, illetve ajánlják a dual-channelt (több foglalatban használod a RAM-okat), de ez nem minden esetben számottevő. Ajánlani tudom a G.SKILL RAM-okat, jelenleg jó árban vannak.
(Egy DDR4-es 8GB, 3000 MHz-es 16 ezer forint)
Táp az egy macerásabb téma. Mindenki más gyártóra esküszik, ami fontos, hogy lehetőleg olyat vegyél, aminek 80+-os besorolása van. Sok tápon csak névleges értékek, védelmi rendszerek vannak, ezeket kerüld. Itt sem a teljesítmény a leglényegesebb, hogy 600/700W legyen. Persze, ez is fontos, de a jelenlegi átlagszámítógépekbe elég 500W.
700W vagy az felettieket általában SLI-s gépekbe kell. Itt fontos, hogy megbízható legyen, nem feltétlen a márka dönt. Bármelyik nagyobb nevű gyártónak lehet egy gyengébbre sikerült terméke.
Én a Be Quiet! Pure Power 10, vagy 11-eseket ajánlom.
Írj, ha még kérdésed lenne.
Remélem, segítettem!
Processzor:igényeidnek gyors legyen, passzoljon az alaplappal, legyen mellé processzorhűtő, megfelelő ramot tegyél mellé, ne legyen bottleneck a videókártyával.
Tiszta szívből tudom ajánlani a Ryzent, munkára és játékra is jó, netezni meg röhögve.
Alaplap:legyen rajta számodra szükséges port (hdmi, dvi-d, usb, stb), ha bővítenéd 4 ram slot, ha oc-zod a processzort/hosszútávra veszed erősebb chipset (intelnél a B és a Z, amdnél a B és az X), megfelelő ram támogatás, ha több videókártyát tennél egymás mellé CrossFireX/SLI.
Am4-nél az asrock b450m pro4-et tudom ajánlani, kicsit drágábban MSI B450 tomahawk.
Memória:támogassa az "órajelét" a processzor és az alaplap, ha feljebb húznád az mhz-t xmp és hűtőborda, ryzennél/iGpu-nál dual-channel és minél nagyobb feszültség.
Itt jó a patriot viper 4, g.skill aegis széria, (sokkal) drágábban samsung b-die ramok.
B-die finder: [link]
Bocsánat, tápegységet nem írtam *
Itt az a fontos hogy megbízható, csendes legyen. Akyga/Approx/nJoy noname márkákat kerüld el. Megbízható gyártók (megbízhatósági "sorrendben"):FSP, Evga, Be quiet!, BitFenix, Seasonic (biztos van még). Fontos a hatásfok, egy táp se tud annyit amennyi le van írva. Hulladék tápoknál 75% a hatásfok, klasszikus low budget táp 80%, white is gyakran 80 de van hogy 85%, bronze is gyakran 85%, silver, gold 85-92%. PFC aktív legyen, kivéve ha platinum/titanium a táp.
Jó tápok:
Super Flower Platinum king 450w
Bitfenix formula 450/550/650W gold
Be quiet! pure power 11 (cm is jó, az a moduláris)
EVGA G2
Seasonic Focus Plus
Biztos van még sok, de ezek azok amik népszerűek.
4# a Hatásfok nem azt jelenti, hogy nem tudja leadni az X wattot amit ráírtak, csak több hőt termel, persze nem Akygáról van szó.
Az átlag felhasználónak egy megbizható 450W-os tápegység bőven overkill.
Köszi mindenkinek a segítséget!
Tápegység talán mégsem szükséges. Igazából csak azért akartam, mert van egy rokonom adott egy használt videókártyát, de nem szereltem be a gépembe, mert azt mondta, hogy minimum 550 wattos táp kell hozzá, nekem pedig 500 wattos van. Akkor szerintetek mégis elég lenne a jelenlegi tápom? A kártya ilyen: GIGABYTE GeForce GTX 760 OC 2GB GDDR5 256bit PCIe (GV-N760OC-2GD)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!