Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Te melyiket vennéd Oculus...

Te melyiket vennéd Oculus Rift S vagy Oculus Quest?

Figyelt kérdés

Van Samsung VR-om és sima Oculus Rift-em. Gondolkodom, hogy beújítok egy újabb VR-t is ezek mellé. Saját játékokat akarok rátenni főleg, szóval nem a játékélmény/VR élmény miatt veszem. A sima Rift és Rift S között nem látok akkora különbséget, hogy megérje megvenni az újat. Viszont a mobilitás terén a Samsung VR és a Quest között elég nagy különbség van a kontrollerek miatt.


Érdekelne akik kicsit is járatosabbak ebben a technológiában azok milyen pro-kontra összehasonlítást tudnak mondani.



2019. aug. 29. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
A Quest azoknak van akik nem akarnak túl sok pénzt beleölni, az S meg egy fokkal jobb mint a régi, de ennyi. Videokártyát, meg processzort sem cserélsz gondolom amint kijön az új generáció, VR headset sem fog generációnként akkorát ugrani hogy indokolt legyen a csere. A te esetedben én nem látok semmilyen pozitívumot, ha nem lenne headseted érdemes lenne az újat venned, de így hogy van felesleg pénzkidobásnak tűnik.
2019. aug. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

az S-en azért gondolkodtam el, mert akkor tudunk úgy játszani, hogy kölcsön adom haveromnak a simát vagy az S-t és tudunk néha együtt játszani, vagy akár saját játékot tesztelni VR-ban multiplayer funkciókkal


a quest azért esélyes, mert teljes kontrolleres élményt ad mobilitással karöltve ami elég jó opció, így valószínűleg ez is lesz

nem kell gépet + oculust vinnem egy esetleges prezentációra, vagy csak amikor kollégáknak, haveroknak mutatok érdekességből ezt-azt

2019. aug. 29. 14:56
 3/6 Shaddark ***** válasza:

" Alapvetően a két VR-headsetet hasonló kategóriásnak szánják, de más célközönségnek szánják, a Quest a gyártó szerint inkább olyan lesz, mint a játékra használt gépeknél egy kényelmesebb, de kevesebbet tudó konzol, míg a Rift S lesz a hardcore játékosok választása. A játékok egy része, például a Beat Saber vagy a Dead & Buried 2 mindkét szemüveggel játszható lesz, de lesznek olyan címek is, amik már csak a Rift S-en futnak majd. "


- A Quest egy minden egyben VR eszköz. Nem kell hozzá se számítógép, se játékkonzol, se vezeték, minden ott van a szemüvegbe beleépítve és mégis, szinte a legjobb VR játékok elérhetőek rá.


- Egy-két kivételtől eltekintve minden játék, amit PC-re megcsinálnak, működik az Oculus Rift S-en. Eleve az Oculus Rift rendelkezik a legnagyobb felhasználóbázissal az egész PC piacon, de a saját webáruházán kívül a Steam VR-t is támogatja, míg ez fordítva nem igaz, egy SteamVR eszköz nem fogja tudni trükközés nélkül elindítani az Oculus Riftes játékokat. Tehát ha valaki a játékfelhozatal alapján szeretne headsetet vásárolni, akkor Oculus Riftet válasszon. Ám szükséges hozzá Egy erős PC vagy VR Ready laptop. Ami alatt ne is próbálkozz, az egy Nvidia GTX 960 4GB / Radeon r9 290. Kell még neki egy Intel i3-6100 / AMD Ryzen 3 1200, FX4350. 8GB RAM és elengedhetetlen, legalább 1 USB 3.0 és 1 Display port. Operációs rendszer minimum Windows 10, ha jót akarsz magadnak.

2019. aug. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3:

rifttel együtt 1080Ti-os gépet építettem és csak a "hobbimból" visszahoztam már az egész árát duplán, szóval meg van a vas és a stabil háttér is, hogy gond nélkül megvegyem amelyiket szeretném, de azért köszi a leírást


még a hétvégén kicsit boncolgatom a témát, de nagyon úgy néz ki a quest az esélyes (korábban gondolkodtam a GO-n is a mobilitás miatt, de az a Samsung VR-hoz képest nem lett volna nagy előrelépés)


az, hogy mi fut el rajtuk az minimálisan érdekel, mert főleg saját fejlesztések miatt kell

2019. aug. 30. 10:47
 5/6 Shaddark ***** válasza:

"mert főleg saját fejlesztések miatt kell"


Akkor szerintem Quest ha androidra fejlesztesz, Rift ha PC-re.

2019. szept. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5:

már meg is vettem, végül quest lett


androidra ott a samsung VR-om, gépre az oculus, a quest a mobilitás miatt jó

eddig úgy tűnik elég jó a trackingje, szóval alkalmas lesz arra amire szeretném


az első projekt amit lebuildelek rá a játékomhoz a pályaszerkesztő lesz

2019. szept. 2. 23:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!