Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A MEGA felhőtárhely most 15...

A MEGA felhőtárhely most 15 GB-t add ingyen, vagy 50 GB-t?

Figyelt kérdés

Kicsit most össze vagyok zavarodva. Olvastam ha regisztrálunk 30 napig 50 gigát kapunk utána lecsökken 15 gigára, de ha letöltőm a szinkronizáló klienset PC-re telefonra akkor kapók 2x20 gigát és ha valakit meghívok akkor kapók 10 gigát, de ez is csak pár honnapig és le csökken újra 15 gigára.


Ez tényleg igaz?



2018. jan. 14. 13:18
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:
Szerinted a Megát be fogják zárni a hatóságok mint a Megaupload?
2018. jan. 14. 18:53
 32/49 anonim ***** válasza:
Senki nem fogja tudni megítélni ma, hogy mi lesz 2 hét, 6 hónap vagy 6 év múlva. A legbiztosabb még mindig az ami ott van fizikailag nálad, és ár-érték arányban ez még mindig a HDD-re való mentést jelenti.
2018. jan. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:

"A legbiztosabb még mindig az ami ott van fizikailag nálad"

Még az se. Mi van, ha - ne adj Isten! - jön egy (szennyvíz)csőtörés és pont a merevlemezt tartó dobozt érinti? Vagy leég a ház? Vagy jön egy zombitámadás? ;)


"és ár-érték arányban ez még mindig a HDD-re való mentést jelenti."

Tegyük hozzá: fontos adatok esetén nem csak egyre (mert mi van, ha a vinyó meghibásodik, leejted, stb...).

2018. jan. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:

Ha már videómegosztóknál tartunk:

Valószínűleg egy kretén a jelentgető, kinek agyi kapacitása a brazil sorozatok szintjén rekedt meg, hogy csak a sz@rra van igénye.

Bizonyára gyereke is agyhalott lesz a megasz@r színvonaltól...


Az számomra sem szimpi, amikor valaki azért tölt fel egy alkotást, hogy abból megszedje magát, amikor lotasz köze a készítéshez-ez görénység.


Azzal semmi bajom, ha a feltöltés miértje a megosztás, a mű megismertetése másokkal, mert sehol nem látható vagy beszerezhető az.

Nagyon sokaknak öröm, amikor egy gyermekként látott alkotást megmutathatnak gyerekeiknek.


Látom elterjedt ez a tükrözött vagy még nagyított képű feltöltés...az ilyet töröljék a fenébe!

Ezek az alja megélhetési feltöltők...fúj.

2018. jan. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:
Van olyan titkosító program, amivel egyszerre több mappákat tele zenékkel filmekkel képekkel be titkosít nekem, és egyből automatikusan felszinkronizálja a felhőkbe? Hány órába, vagy hány napban tudná nekem ezt meg csinálni a 800 Gigát?
2018. jan. 14. 19:11
 36/49 A kérdező kommentje:
?
2018. jan. 14. 21:25
 37/49 A kérdező kommentje:

Biztos azt mondjátok felesleges ennyi fájlt feltölteni mert lassú sokáig tart, ha el akarom érni akkor le kell tölteni stb.


Jól tippelem?

2018. jan. 14. 22:07
 38/49 anonim ***** válasza:

"Van olyan titkosító program"

Az ismertebb felhőtárhelyekhez van - erről már írtam ezen topik #23-as hozzászólásában.

De ott van például a Boxcryptor:

[link]


"Hány órába, vagy hány napban tudná nekem ezt meg csinálni a 800 Gigát?"

800 GB az sok, egy tárhely ingyen nem ad annyit.


A feltöltés főként a neted függvénye.

például 10 Mbps-al számolva:

800 GiB * 8 bit/B * 1024 (G->M) / 10 Mbps / 3600,0 (s->h) / 24,0 (óra->nap) = 7,5851 nap (több mint egy hét)


Letölteni meg nem kell, hisz ezek a felhőtárhelyek a lokális merevlemezed tartalmát szinkronizálják - tehát a lokális merevlemezeden elvileg megvannak a dolgok.

Ha esetleg nem lenne, akkor megint csak a net függvénye, de akkor nem kell feltétlen újból letölteni mind a 800 GB-ot, csak az adott tartalmat.


A titkosítás, az anonimizált fájlnevek beazonosítása a mai modern gépekkel meg nem igényel sok időt - pár másodperc.

2018. jan. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:
Te mit tennél a helyembe ennyi filmmel és zenével, te is felszinkronizálnád?
2018. jan. 15. 01:17
 40/49 Kozma György ***** válasza:

nos szerintem 800gb ot nem érdemes feltölteni inkább vennék egy 1 vagy 2TBos vinyot és azon tárolnám a filmeket es zenéket en pl igy csinálom


van egy 2TB os filmeknek és zenéknek és egy 2TB os játékoknak es programoknak.


amugy a kérdésesre a válasz igen az ujaknak már csak 15GB ot ad a mega a ha letelik a 3 hónap google drive is már csak 15GB


igaz nekem a mega még mindig 50gb megvan mert én rég regeltem es azok megtarthatták a tárhelyet és a google drive al is szerencsém van 15 helyett 117gb van nekem

2018. jan. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!