Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A MEGA felhőtárhely most 15...

A MEGA felhőtárhely most 15 GB-t add ingyen, vagy 50 GB-t?

Figyelt kérdés

Kicsit most össze vagyok zavarodva. Olvastam ha regisztrálunk 30 napig 50 gigát kapunk utána lecsökken 15 gigára, de ha letöltőm a szinkronizáló klienset PC-re telefonra akkor kapók 2x20 gigát és ha valakit meghívok akkor kapók 10 gigát, de ez is csak pár honnapig és le csökken újra 15 gigára.


Ez tényleg igaz?



2018. jan. 14. 13:18
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
2018. jan. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
Össze vissza írnak ebbe a kérdésben.
2018. jan. 14. 14:20
 3/49 anonim ***** válasza:

Én legutóbb teszteltem a Dailymotion-t, sajnos ott is törlik a privátot is, és előbb utóbb a fiókot is.

A Vimeo-n is törlik, de privátot még nem törölték nekem.


Indavideó és videa még nem törölt le nekem privátba rakott filmeket.


Én a felhő tárhelyekbe nem nagyon bízok meg, mert a Google is csökkentheti a tárhelyet mint a Microsoft és törölt pár fájt, és közbe bele nézhetnek a felhőbe, vagy nem lehet bejelentkezni a fiókba, a kisebb tárhelyek meg becsődölnek.


Szerintetek is igazam van a felhő tárhelyekkel kapcsolatban?

Melyiken érdemes tárolni akkor a filmeket zenéket, Felhőtárhelyen, videomegosztón, CD, DVD, BLU-RAY lemez, Pendrive, SSD, SD kártya, merevlemez, LTO, VHS szalag, Magnószalag?

2018. jan. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:

#2: Semmi összevisszaság nincs, csak a kérdező más jellegű "kérdést", pontosabban nyafogást terjesztett elő.


A kérdésedre válaszolva: 15 GB-tot kapsz alapból, ehhez jön még korlátozott ideig (30 napig) használható 35 GB - így lesz 50 GB.

[link]


Majd ha feltelepíted a MegaSync nevű programjukat (+20 GB), a mobilalkalmazásukat (+15 GB), vagy meghívod a haverjaidat (+10 GB/haver) kaphatsz még 180 napig.

[link]

2018. jan. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
#4 Jól értem, előbb utobb újra 15 giga lesz akármit csinálok?
2018. jan. 14. 14:42
 6/49 A kérdező kommentje:
50 Gigát telerakom képekel és le jár a 180 nap, akkor sók képet le törőlnek?
2018. jan. 14. 14:50
 7/49 anonim ***** válasza:

#5: "#4 Jól értem, előbb utobb újra 15 giga lesz akármit csinálok?"

Ha csak nincs korlátlan számú haverod, akkor igen.


"50 Gigát telerakom képekel és le jár a 180 nap, akkor sók képet le törőlnek?"

Igen. Alapvető közgazdasági tény, hogy nincs ingyenebéd.


#3: Tessék már megérteni:

1. Semmi sincs ingyen. A tárolóeszköz, a tápellátás, a tárhelyet üzemeltető személyzet, a bérelt vonali elérés, a helység bérlése/fenntartása mind-mind pénzbe kerül (még ha egyre olcsóbbá válnak egyes komponensek, akkor is pénzbe kerül).


Ha valami "ingyen" van, annak több oka lehet:

* van valami más bevételi forrás, ami bizonyos ideig, bizonyos fokig "ingyenessé" teheti a szolgáltatást

* az "ingyenességért" cserébe kérnek tőled valamit - például a feltöltött adataidba való betekintést, vagy hogy bányássz nekik kriptovalutát


2. A szerzői joggal védet művek kalózmásolatait joggal törlik. Ámbár Magyarországon szabad magáncélra letöltögetni filmeket/zenéket, de megosztani már nem; illetve külföldön mások a szabályozások.


Szóval nem a tárhelyszolgáltató tehet arról hogy törlik a filmek/zenék kalózmásolatait. Ha ott akarod tárolni, akkor tedd titkosítva, anonimizálva. Lásd az idézett topik ( https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde.. ) #14-es hozzászólását.

2018. jan. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
A Google fótok meg ingyen korlátlan tárhelyet add, akkor ők is csökkentik a tárhelyet majd és a 15 giga tárhelyet a Google drive-ban?
2018. jan. 14. 15:08
 9/49 anonim ***** válasza:

Nem korlátlan:

"A Drive 15 GB ingyenes online tárhelyet tesz elérhetővé"

Forrás: [link]


"You have 15 GB of free storage to use across Google Drive, Gmail, and Google Photos."

[link]


"Google Drive offers users 15 gigabytes of free storage"

[link]

2018. jan. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb jön a vég minden felhő és videómegosztó szolgáltatókra, minden ki fog halni, úgy hogy felesleges ottan tárolni őket, otthon merevlemeze, meg pendriven v zárd torrenten tárold... ott legalább biztonságban vannak
2018. jan. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!