Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az én gépemen nem tud működni...

Az én gépemen nem tud működni a Linux ezek szerint?

Figyelt kérdés

Se Linux Mint,se Ubuntun 64bitesen nincs net rajta,nem tud csatlakozni.

Ha számít GA-970A-DS3P az alaplap.

Valami jó ötlet vagy felejtős?


2015. ápr. 27. 22:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Bármint úgy értetem hogy ha Wint rakom vissza ne legyen probléma.

Win helyett szerettem volna a Linuxot.Majd megnézem ezt a dolgot biosba..

Win-t secc-perc alatt vissza rakom,az nem okoz problémát.

2015. ápr. 27. 23:07
 12/13 anonim ***** válasza:

"Most,hogy leírtad mit kellene engedélyezni elvileg,háááát :))) Ahhoz létezik valami leírás hogy hogyan?"

Kézikönyv:

[link]

a BIOSba rendszerinduláskor (lásd a 16. oldalt) a DEL billentyű nyomogatásával juthatsz be.


A 24. oldalon írják, hogy a Peripherals (perifériák) menü IOMMU Controller (IOMMU-vezérlő) értékének Disabled-ről (Tiltva) Enabled-re (Engedélyezve) való állításával kapcsolhatod be.


"Illetve nem rontom el a gépet vele,hogy aztán Windows se működjék rajta?"

A Windowsra elvileg nem lesz hatással, ennek a beállításnak a virtualizációnál van szerepe (közvetlen hardver-elérés Virtualbox/VmWare/stb... virtualizációs környezetből). Úgy látszik a Linux egyes disztribúciói kissé érzékenyek rá ennél az alaplapnál.

2015. ápr. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Koszi...idokozben meglett es sikeres volt.
2015. ápr. 28. 01:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!