Miért van gyakori kékhalál egy új gépen?
Nemrég egy Asrock Q1900-ITX alaplappal építettem egy új gépet. Ami használt: tápegység, merevlemez, DVD meghajtó. Nem is olyan sokkal a Windows 7 telepítése után bejött egy kékhalál. Már akkor tudtam, hogy ez furcsa. Aztán egyre gyakoribb lett: naponta legalább 5 volt. Először azt hittem a memória miatt van, így vettem bele egy újat, ami teljesen kompatibilis vele, a gyári lista szerint is. Egy ideig nem is volt, aztán ismét elkezdődött. Amúgy teljesen váratlanul fordulnak elő, nem lehet konkrét eseményhez/művelethez kötni őket.
A kék képernyőn ez a hibakód jelent meg:
STOP 0x0000007F (0x00000008, 0x00000000, 0x000000000, 0x00000000000)
Pontosabban a nullák számában nem vagyok biztos. Az interneten történő keresgélés erre az oldalra vetett:
Le is töltöttem a Debugging Toolt, viszint nem volt memory dump file, amit meg tudtam volna nyitni.
Azt tartom a legfurcsábbnak, hogy ez a cikk csak Windows XP-re és a korábbi verziókra érvényes. Akkor hogy fordulhat elő Windows 7-nél?
Én elakadtam, kérlek segítsetek megoldani, ezt a kékhalál problémát...
Előre is köszönöm mindenkinek!
Kösd ki a DVD olvasót, és járasd úgy a gépet.
Ha így is kékhalál, kizárhatjuk annak a hibáját.
Esetleg másik winchestert kipróbálni ( a mostaninak mindenféleképp lesd meg a kondícióját a HDSentinel nevű programmal)
Ha vannak másik kábeleid, kipróbálhatod azzal is.
De egyébként leírnád a teljes konfigot? Részletesen, a tápegységet is.
DVD olvasó (HASZNÁLT): nem hinném, hogy ez okozná a hibát, mert eleinte egy másik író volt a gépben, azzal telepítettem fel a rendszert. A mostani író csak később került be és a kékhalál már ezelőtt jelentkezett.
Merevlemez (HASZNÁLT): a HDSentinelt a MemTest-tel együtt lefuttattam, tökéletes a kondíció, a progi szerint több, mint 1000 napja van még a merevlemeznek.
Tápegység (HASZNÁLT): erről nem tudok sokat, mert ez igazából a bátyám gépe. Megpróbálom neki elmagyarázni, hogyan nézze meg a típust, addig is annyit tudok mondani, hogy nem éppen mai darab, egy több éves használt gépben volt.
Alaplap (ÚJ): ASRock Q1900-ITX
Memória (ÚJ): Kingston KVR16LS11/4
Kábelek (HASZNÁLT): A SATA kábeleket is cserélgettem már, de semmi változás nem volt. A tápkábelek külsőre teljesen sértetlenek, a tápegység belsejében sincs semmi nyoma hibának.
Ha nem tudom hogy milyen táp van a gépben, meg hogy milyen a másik kettő, akkor nem tudok segíteni. Rávan írva a táp oldalára, hogy mi a márkája/típusa.
Okozhat!
Oké, megvannak a számok:
A most gépben lévő tápegység: a bátyám valami ilyesmit diktált: Tobegen/Display 200X, ha jól értettem. Az egyik itthonit az FSP GRUOP INC gyártotta FSP250-60MDN-120 (1) modellszámmal. A másik itthoni gyártója a Herolchi Electronic CO LTD, modellje: HEC-300AR-PT. Remélem jó híreket fogok hallani tőled.
Hát a két kulcsfontosságú eszköt (processzort és videókártyát - ha van rá lehetőséged írd le) nem írtad le, de innen megmondom hogy a tápegység a baj. Az a Tobegen, az Codegen, és az LC Power és egyéb más "márkákkal" egyetemben a tápegységek legalja. Rossz minőségűek, olcsók, nincs bennük védelem. 90% biztos vagyok benne, hogy kellene egy új tápegység.
Ha leírod a processzort és a videókártyát is, leírom milyen táp kellene - mert pl. az FSP amid van jó tápokat gyárt, de csak 250-es, ami lehet kevés lesz neki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!