Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a gyakori kékhalál oka?

Mi lehet a gyakori kékhalál oka?

Figyelt kérdés
A gépem mostanában rendszeresen kékhalált kap nem sokkal bekapcsolás után, például ha megnyitom a böngészőt rövid időn belül. Újraindulás után aztán teljesen jól működik, de gyakorlatilag mindig "kétszer kell bekapcsolni". Mi lehet ennek az oka? RAM hibát kizártam, futtattam memtestet és nem talált hibát.

2014. febr. 12. 00:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ramon kívül még bármi. alaplap videokártya hdd egér billentyűzet stb. lehet túlmelegedik bár akkor nem szokott kék halál jönni. Valamilyen program is okozhatja pl driver. Indítsd el csökkentett módban és próbáld ki mi történik.
2014. febr. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Túlmelegedés az szerintem kizárt, 3db 12cm-es venti biztosítja a légáramlást. Videokártya esetén pedig létezik valami memtesthez hasonló program amivel tesztelni lehetne?
2014. febr. 12. 01:11
 3/13 anonim ***** válasza:

az nem számít hogy 3db venti van benne. Azt mondtad hogy a bekacsolás után nem sokkal. Akkor hirtelen fel tud melegedni.


Itthon kipróbáltam. Van egy i7-es processzorom. Alapjáraton 50-60 fok között van, de ha maxon pörgetem 2-3mp alatt felmegy 100-105 fok közé ami ennél normális.


de mivel kék halál jön ki nem pedig leáll a gép egyből 90% hogy nem túlmelegedés. Próbáld először csökkentett módban ha ott is előjön a hiba akkor nagy valószínűséggel hardver hiba.

2014. febr. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 12. 01:30
 5/13 anonim ***** válasza:

kékhalál bővebb információi kellenének, STOP kód, meg egyéb adat amit megad, hogy lehessen tudni merre keresgélj.

de a STOP kód google -ba írása is eredménnyel jár, hogy meg mondja mi is a gond.

2014. febr. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Most vettem észre, hogy sajátgépbe azt írja 4,00GB RAM és 1,97GB használható. Akkor most mégis az egyik memória szállt el? (2*2GB)
2014. febr. 12. 08:18
 7/13 anonim ***** válasza:

ha 32bites rendszert használsz, van egy alaplapi VGA ami 32MB -ot elvesz a rendszermemóriából, és van egy 2GB -os videó kártya akkor a kapott használható memória érték normális, mivel

1,97GB + 32MB + 2GB (VGA) az összesen 4GB.


(a 32bit -es rendszeren felül alaplap és CPU is befolyásolhatja mennyi ramot tudd kezelni, de a legvalószínűbb az OS,

ha hibás RAM, akkor vagy fel sem ismeri mint telepített memória, vagy felismeri de amikor írni próbál rá, a rendszer összeomlik,

memóriűkat a memtest programmal tudod tesztelni)

2014. febr. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
mi a tápegységed pontos típusa? nekem hasonló hibám volt és a noname tápom volt meghalva. + a bluescreenview- ből is adhatnál egy screenshot-t.
2014. febr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sajnos az egyik RAM modul ment tönkre, ha csak azt rakom a gépbe be se indul, a másikkal viszont (ha egymagában van) tökéletesen működik a gép és a kékhalálok is megszűntek. Csak az volt a furcsa, hogy benne volt a gépben mindkét modul, az egyik működött csak, a másikat felismerte ugyan de használni nem tudta. Régebben ha volt egy hibás modul a gépben az be se indult. Esetleg tudnátok ajánlani valami jó minőségű RAM-ot? Lehetőleg 2*4GB-os kiszerelésben ha már úgyis vennem kell. :D
2014. febr. 12. 10:27
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyébként Chieftec CTG 500-as tápom van.
2014. febr. 12. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!