Rasberry Pi és Banana Pi használható lehet egy multimédiás központ kialakitására?
Egyik ismerősöm mutatta ezeket a szerkezeteket, megtetszettek, és akartam már rég csinálni egy ilyen rendszert és úgy gondoltam hogy lehet belefektetnék egy ilyenbe akkor. Első sorban filmezéshez használnám de persze így sok másra is. Következő lenne a kérdésem. Ezen lelehet játszani full HD-s filmeket minden? Van egy 2 terrás hálozati áramról működő külső winchesterem egy usb csatlakozóval. Ezt tudná ez kezelni?
Ahogy nézegettem a Banana Pi jobban tetszett egy ha Rasberry is tökéletesen megfelel ezekre, akkor lehet inkább egy olyat rendelnék.
Bocsi ha hülyeségeket kérdeztem, de nem vagyok nagy info szaki :)
Röviden: ezek a kis gépek azért tudnak ilyen energiatakarékosak, picik és olcsók lenni, mert ARM processzorokkal üzemelnek. Ezek gyakorlatilag az okostelefonokban használt procik, azonban asztali programok nem igazán indulnak el rajtuk. Tehát Windows, profi hardveres dekódolás és társai eleve kizárva - van pár alkalmazás rá, de nem asztali gép.
A klasszikus architektúrára (x86) csak a két ismertebb gyártó: az Intel és az AMD gyárt processzorokat - nekik jelenleg az Atom (Intel) és AM1 (AMD) az alacsony fogyasztású, kis gépekbe szánt processzoraik. Ezek teljes mértékben kompatibilisek minden asztali PC-s alkalmazással és nem csak most, de várhatóan a jövőben is alkalmasak lesznek HTPC-nek.
A Raspberry Pi jobb erre, mivel van hardveres gyorsítás (h.264, pl.) meg normális driver hozzá.
A Banana Pi ott jobb, ahol a nyers erő a lényeg.
Mindazonáltal egyet kell értenem 71%-kal, inkább építkezz x86-ra, a médialejátszás nem zökkenőmentes a kártyagépekkel, még a Raspberry Pi-vel sem.
G.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!