Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A mai világban szerintetek...

A mai világban szerintetek egy 10 évesnél mi számít annak, hogy ért a számítógépekhez?

Figyelt kérdés

2014. nov. 16. 21:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy 10 éves nem ért hozzá. Maximum alap szinten tudja használni.
2014. nov. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hogyan ért hozzá? Mármint tud netezni, mint egy 70 éves néni? Vagy ért a hardverekhez?
2014. nov. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Úgyértem mi számit annak, hogy ért hozzá
2014. nov. 16. 21:19
 4/16 anonim ***** válasza:

Egy 10 éves, a korából kifolyólag maximum annyit érthet a számítógéphez, hogy feltud telepíteni egy oprendszert, mert tudja mikor hova kell kattintani, és félig-meddig tudja értelmezni azt, ami a képernyőre ki van írva. Azt viszont már nem tudja, hogy mit, miért csinál, vagy melyik szakkifejezés mit jelenthet.


Egy átlagos 10 éves viszont szerintem nem tud többet azon kívül, hogy játék telepítése, és játszás..általában a crack se szokott összejönni még az idősebbeknek se.

2014. nov. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szóval ez így elég durva kijelentés 10 éves korban, hogy "ért hozzá".
2014. nov. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És egy átlagon felüli, hogy értene hozzá?
2014. nov. 16. 21:24
 7/16 anonim ***** válasza:

Be tudja kapcsolni, tud netezni, tud játékot (programot) telepíteni és játszani-használni, értelmezni tudja a számítógép kisebb hibáit (pl. felugrik egy ablak, hogy frissítések telepítése vagy vírusellenőrzés).


Aztán ez később kiegészül azzal, hogy tud majd operációs rendszert telepíteni, komolyabb hibákra megoldást keresni (pl. elment a net, hol a hiba stb.), vagy esetleg hardver is megtanul cserélni - ha ennyire érdekli a szakma.


Ha pedig informatika szakra megy továbbtanulni, akkor programot írni, kettes, tizenhatos számrendszerbe számolni is megtanul

2014. nov. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Tengor ***** válasza:

Az átlagot már leírták, aki ennél többet tud, az már átlagon felüli.

Miért nem írod le, hogy mit tudsz és hogy kijelentheted-e hogy átlagon felüli vagy?

2014. nov. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Érdekel a számítástechnika. Tudok netezni, meg valamennyire ismerem a szakkifelyezéseket (pl. Ip cím: hálózati azonosító), internetezni azt tudok (ez átlagos), gépen és tableten is gyorsan írok, a tabletet védetté tettem (mindig mikor városba elviszem (mert faluba élek) aktiválom a jelszót , a pin kódot, meg a telefon keresőt meg a távoli zárolást)


Nagyjából ennyi, de nem tudom, hogy csak képzelem, hogy átlagon felüli vagyok vagy tényleg az vagyok.

2014. nov. 16. 21:36
 10/16 anonim ***** válasza:

Tudod pldául, hogy mi az a GRUB? driver? directx? tdp?

Csak néhány szakkifejezés.

2014. nov. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!