Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy értsek a...

Mit csináljak hogy értsek a számitógépekhez?

Figyelt kérdés

19/f vagyok, alapszinten elvagyok a géppel, de ha valami komolyabb dolgot kell csináljak (pl programok telepitése stb.) elakadok már az elején. Fingom sincs hogy kell...

Mindenképpen szeretnék érteni hozzá...



2014. jún. 15. 00:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi okoz nehézséget egy program telepítésében? (Nem cikizésből, hanem komolyan kérdezem.) Mi az, ami nem világos?
2014. jún. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a bve metrószimulátort akartam feltenni, össze vissza csináltam mindent, a vége nagy sz*r lett
2014. jún. 15. 00:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Boso View Express (BVE)

hivatalos oldla: [link]

2014. jún. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]

Itt megtalálsz sok információt.

2014. jún. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
marha egyszeru...gyakorlas es gyakorlas!!!!! halal komolyan irom....en amikor megvettem az elso gepemet en is ossze-vissza telepitettem/toroltem mindent. ketszer kellett ujrahuznia a haveromnak....aztan megprobaltam sajat magam stb. azota senkinek sem engedem, hogy barmit is allitson a gepemen, se bios, se akarmilyen progi vagy jatek.... sooot az ismeroseim is engem csesztetnek ha elakadnak vagy ha valami megkettyen a gepben...jah es sokat alvastam...annak idelyen volt olyan ujsag, hogy: chip azthiszem ez volt a neve...allandoan bujtam es sokat segitett....csak batran ha elcseszel valamit, akkor NE panikolj mindenki nullarol kezdte...gyakorlas!!! sok sikert!
2014. jún. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi...
2014. jún. 15. 01:51
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

CHIP magazin még mindig van. :) (Mo-n '96 vagy '97 óta azt hiszem..)


Egyébként valóban gyakorlás és olvasás kérdése az egész. ~15 éve ülök gép előtt és folyamatosan próbálom fejleszteni a tudásom minden területen. Én mindig úgy álltam neki egy problémának: "ha más meg tudta csinálni akkor nekem is sikerülni fog, csak rá kell jönnöm, hogyan csinálta". Mindig mindenhez így állok hozzá (nem csak az informatikán belül). Ha látok egy filmet amiben van egy speciális effekt és nem jövök rá rögtön, hogyan csinálták, akkor a film végén már fogom is a laptopot és "gúglizok"! (A következő lépés mikor fogom a DSLR gépet és megpróbálom leutánozni.)

Tehát a lényeg, hogyha megvan a tudásszomj, akkor ne légy lusta utánanézni mindennek. Senki sem született ezzel a tudással, viszont minden megtanulható. A legfontosabb, hogy első lépésként azt tanuld meg, hogyan kell a számodra szükséges infókat felkutatni és úgy megadni a keresőkifejezéseket, hogy azt kapd találatként amit szeretnél. Utána minden könnyebb lesz.


A gépet pedig ne sajnáld! Ha nem a tuninggal (vagy tuning programokkal) "játszol", akkor bátran csinálj amit akarsz. Nagy kárt nem tehetsz (legrosszabb esetben adatvesztés vagy rendszertelepítéssel végződik). Párszor biztos kifizeted majd a "tanulópénzt" (teljes rendszertelepítés driverekkel együtt azért van egy pár óra) de a hibákból lehet a legtöbbet tanulni. Aztán idővel majd rájössz mi az a virtuális gép, és onnantól kezdve majd azzal fogsz szórakozni így nem sérül majd a valós rendszer.


Jó gyakorlást! (ÉS OLVASS!!!)

(Kérdezni pedig sose szégyen, csak értelmes és kulturált módon kell tenni a megfelelő helyen!)

2014. jún. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olvass könyveket. Pl. www.kiskapu.hu
2014. jún. 15. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!